top of page

День української державності - надбання тисячоліть.


Святкування Дня Української Державності - це протидія спробі агресора привласнити українську історію державотворення.

28 липня 2023 року Україна вдруге святкуватиме День Української Державності. Це свято співпало з двома іншими — Днем хрещення Київської Русі-України та днем пам’яті святого князя Володимира Великого.

Коли запровадили свято

День Української Державності було запроваджено майже рік тому, 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. Його встановили указом президента Володимира Зеленського, підписаним під час урочистостей до річниці.

Свято припадає на цей день, посилаючись на багатовікову історію українського державотворення. Яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за правління князя Київського Володимира Великого. Цей день мав би стати додатковим вихідним. Та цьогоріч, через війну, додаткові вихідні скасовано. Розповідаємо як з'явилось це свято, і в чому його суть.

Чому саме 28 липня?

В Україні святкування Дня хрещення Київської Русі було офіційно запроваджено указом президента 25 липня 2008 року. Датою свята було обрано 28 липня – це день, коли вшановується пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира. Саме за його правління була прийнята християнська віра. З історії відомо, що хрещення Русі припадає на 988 рік, коли християнство стало офіційною державною релігією на землях українців-русинів. Хоча сам Володимир Великий до того, близько тридцяти років, сповідував язичництво. Та він був мудрим і далекоглядним політиком, тому прийняв християнство, щоб зміцнити Київську Русь. Також князь мав на меті налагодити зв’язки з Візантією – тоді наймогутнішою державою світу та розвивати стосунки з європейськими країнами.

Цього року Україна святкуватиме 1035-ту річницю хрещення Київської Русі, від якої наша країна перейняла культуру, традиції та звичаї. Тому це свято дуже важливе для українського народу, адже його історія починала творитися тисячоліття тому.

Навіщо святкувати День Української Державності

Урочисте відзначення Дня Української Державності має на меті привернути увагу суспільства до цінних національних традицій, які лягли в основу формування державності, і відзначити всі важливі етапи цього процесу.

Ухвалений закон про святкування спрямований на сприяння утвердженню принципу спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України. Головне - це збереження історичної справедливості та протидія фальшивим інтерпретаціям, які сьогодні поширюються державою-агресором щодо історичних аспектів української державності.

Метою відзначення Дня Української Державності є закріплення зв'язку між сучасними українцями та їхніми предками, які протягом багатьох поколінь будували державу для українського народу. Це свято призначено для виховання у всіх громадян України розуміння того, що наш народ має багатовіковий досвід у державотворенні, власну культуру, самобутність та український характер.

День української державності має протистояти фейковому образу, який просуває російська федерація. Оскільки в системі дезінформації москви українці нібито не є окремим народом, а складовою частиною "триєдиного російського народу".

Яка айдентика свята

Міністерство культури та інформаційної політики 25 липня представило єдину візуальну символіку до Дня Державності України.

В основі концепції відзначення Дня Державності України покладена ідея утвердження зв’язку українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Ця айдентика має викликати відчуття єдності, — повідомили у пресслужбі Міністерства.

Патерн створено завдяки поєднанню різних тризубів з чотирьох українських категорій і кольорових квадратів.

Розробники використали нейтральні кольори:

тілесний

малиновий (як на козацьких хорогвах)

жовтий (як скотч у військових)

синій з українського прапора.

Кожен з тризубів у патерні (дивіться вище) має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності. Розроблено дизайн та експозиційні макети, шрифти, логотипи, патерни, кольори. У міністерстві зазначають, що усі охочі можуть користуватися матеріалами – використання айдентики є безоплатним

Більше інформації можна переглянути за покликаннями:


З нагоди святкування Дня Державності України Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ініційовано проведення вікторини до зазначеного свята. До участі у вікторині запрошуються педагогічні працівники всіх категорій Донецької області, учнівська молодь закладів освіти всіх типів і форм власності Донецької області, батьківська громадськість.

Взяти участь у вікторині можна до 19 липня (включно) за покликанням https://forms.gle/3dR5AREa7wNKtoV46Comments


bottom of page