top of page

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф


З 2021 року рішенням Верховної Ради України 4 червня запроваджено державний пам’ятний день – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні з початку бойових дій, 14 квітня 2014 року, до кінця 2021 року загинуло 152 дитини і 146 дітей дістали поранення. Після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України внаслідок збройної агресії росії загинуло 484 українські дитини. Кількість загиблих від війни дітей уже переважає саму кількість днів, скільки триває ця повномасштабна війна. За 466 днів – на кожен день випадає смерть дитини. І це один із найстрашніших підрахунків, який може вести держава.

Щодня росія вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини, які у майбутньому будуть розслідуватися як злочини проти людяності. Щодня вона несе у сім’ї українців руйнування, горе і страждання. Тільки за офіційними даними правоохоронних органів України, на сьогодні 998 дітей отримали поранення, 389 зникли безвісти, 19 505 примусово депортовані на територію держави-агресора. Напевно, ці цифри не є остаточними і повними.


Враховуючи, що на території Донецької області з 24.02.2022 станом на 31 травня 2023 року загинули 148 дітей, з них 119 тільки шкільного віку, цей день набуває особливого значення для нашого регіону. Найбільшу кількість дітей війна забрала у місті Маріуполь - 92 дитини, у Лиманській громаді - це 13 дітей, майже в кожній вншій громаді від 1 до 4-х дітей.


У День пам'яті дітей, загиблих унаслідок збройної агресії росії, у школі було проведено години пам’яті “Пам’ятаємо про маленькі серця”, під час яких вшанували хвилиною мовчання маленьких українців і усвідомили, що не можна забувати дітей, які безневинно загинули від руки окупанта. А також учні долучились до тихої акції “Голуби пам’яті”. Діти вирізали фігурки білих голубів з бумаги, що стали символом перерваного життя, та розміщували їх на гілках дерев біля школи і своїх будинків.


Національна бібліотека України для дітей ініціювала проведення години пам’яті маленьких українців. Під час цієї скорботної акції відомі люди поіменно згадали дітей, чиє дитинство обірвала безжальна рука московського загарбника. Пропонуємо вшанувати імена загиблих дітей за покликанням.

Члени шкільного самоврядування дослідили перелік загиблих дітей з години пам’яті і знайти імена дітей, що загинули у м. Лиман: Вероніка, 9 років, Ігор, 13 років, Ольга, 11 років, Анна, 12 років.

Вони назавжди залишаться дітьми. Вічна і світла пам’ять!

Це далеко не всі імена дітей з Лиманської громади, які вдалось встановити, але віримо, що згодом ми будемо знати усі імена.
Comentarios


bottom of page