top of page

Профілактика інфекційних хвороб, яких можна запобігти шляхом вакцинації

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

Щеплення – єдиний метод захисту дитини від інфекційних хвороб

Імунізація є одним із найбільш ефективних та економічно доцільних заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують у теперішній час. Завдяки вакцинації багато інфекційних захворювань відійшли в минуле.

Завдяки цьому процесу людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб, зазвичай, шляхом введення вакцини.

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет.

Кожен мешканець планети повинен задуматись і перевірити свій вакцинальний статус, тобто ті щеплення, які вже зроблені і які необхідно зробити. Адже, всі ми потребуємо захисту від хвороб, керованих за допомогою вакцин. Як правило, людина замислюється про роль імунної системи і можливості її підтримки лише під час хвороби. Але надзвичайно важливою є профілактика недуг шляхом ведення здорового способу життя та фахово проведеної вакцинації. Так, завдяки правильній вакцинальній тактиці, людству вдалося подолати натуральну віспу та поліомієліт»,

В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, обов'язкова вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.

Важливо пам`ятати просту істину: краще попередити захворювання, ніж потім з ним боротися. Тому не ризикуйте своїм здоров`ям, звертайтесь на консультацію до лікаря-імунолога, щоб вчасно і коректно усунути недугу та уникнути розвитку можливих ускладнень. Бережіть свій імунітет, оскільки, він запорука міцного здоров’я.Здоров'я - найбільша цінність. Варто ще з самого дитинства приучати дітей вести здоровий спосіб життя та дотримуватись простих правил гігієни.


Про хід реалізації catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідпаротиту, краснухи, заходам попередження інфекцій, яким можна запобігти шляхом імунопрофілактики

Comments


bottom of page