top of page

Пам’ятаємо! Шануємо! Перемагаємо!


Щороку 8 - 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сумні і важливі дати, які нагадують всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни.

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.

У нашій школі під гаслом «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Червоний мак - символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом- жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Діти малювали їх та долучилися до майстер-класів з виготовлення маків пам'яті.

Учні 2-х класів разом із Мандрівницею вирушили на машині часу, щоб повернутись в минуле та дізнатись, чому 8-го травня відзначають День пам’яті та примирення. Розгадували ребуси, пройшли сторінками минулого, дізналися, що символізує квітка мак цього дня і в українських традиціях взагалі. Не забули також і про реалії сьогодення: хвилиною мовчання віддали шану полеглим воїнам, яку боронили нашу землю і в сорокові роки ХХ століття, і зараз. Наприкінці уроку пам’яті діти склали асоціативний кущ на слова "війна" та "мир".

яким страшним лихом для українців була Друга світова війна, зрозуміли, що агресора зупинили спільними зусиллями Об'єднані Нації. Усвідомили: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими!!!

Свій малюнок нам надіслала і учениця з Лиману Саржевська Олександра.

8 травня в 3-А класі була проведена година спілкування до Дня пам'яті та примирення. Діти поринули у страшні сторінки історії ХХ ст. намалювали патріотичні малюнки, виготовляли аплікації з маком, дізнаючись про традиції і символи українського та інших народів, які принесли перемогу над фашизмом.

Наймолодші учні 1 класу з метою висловлення подяки всім, хто здобув перемогу у Другій світові війні і здобуває перемогу на сході України в наші дні намалювали символічні малюнки.

Класною керівницею 6-Б класу Поповою Альоною Василівною проведено урок пам’яті “Ваш світлий Подвиг незабутній”. Діти поглибили свої знання про героїчне минуле нашого народу, усвідомили велич подвигу українців у Другій світовій війні, з повагою вшанували тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у війні і здобуває перемогу на сході України в наші дні.

Година пам'яті у 9-А класі “Пам'ятаємо тих, хто боровся за Україну. День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”.

На уроках історії для учнів старшої ланки вчителями історії були проведені уроки пам'яті.

05 травня учні 8-Б, 9-А, 10-А, 11-А (історичний профіль) разом з учителем історії Перевишком В.О. з'ясували передумови відзначення Дня пам'яті і примирення та Дня Перемоги. Здобувачі освіти здійснили історичний екскурс, під час якого згадали основні події Другої світової війни, її наслідки для України, охарактеризували зміст та значення символіки Дня пам'яті і примирення, висловили впевненість у Перемозі України над російськими агресорами.

Разом з учителем історії Заруднєвою Л.Л. у 10 та 11 класах, учні провели дискусію про основні історичні факти та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

На уроках Захисту України учні 10-11 класів подивились документальний фільм із серії відеоісторій, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті з теми: “За що боролась Українська повстанська Армія?” Після перегляду старшокласники ще раз усвідомили популярність серед простих українців, значення УПА і вклад у розбудову незалежної країни. Дізнались про ряд причин, що спонукали до створення партизанського руху, серед яких жахливі умови життя і приниження українського народу як з боку німців, які масово почали знищувати села, так і з боку радянської червоної армії.

Члени шкільного самоврядування “Альтаїр” та рій “Лиманські яструби” підготували відеопроєкт “Україна у Другій світовій війні!”,натисніть на титульну сторінку і перегляньте відео

Пам'ятаємо, шануємо подвиг наших Захисників!

Ні – війні! Нехай буде Мир!

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page