top of page

Міжнародний день захисту дітей


Міжнародний день захисту дітей відзначається щороку 1 червня. Він був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Ставлення до дітей у різні часи не завжди було однаковим, тож до необхідності їх захисту, їхніх прав суспільству потрібно було пройти певний період розвитку, еволюціонувати. Уперше День захисту дітей відзначили у 1950 році в 51 країні світу. В Україні цей день став святом згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті. Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території  нашої держави. Під час війни порушуються всі права дитини: право на життя, право бути з сім’єю і громадою, право на здоров’я,  право на розвиток особистості, а також право на турботу і захист. Станом на 18 серпня 2023 р. під час повномасштабної  війни в Україні загинули 502 дитини, а понад 1601- отримали поранення різного ступеня тяжкості.

  В Лиманському ліцеї №4 проведено наступні заходи, присвячені цьому дню. Учні 9-А,10 Б та 11 Б класу та їх класні керівники провели інтерактивну онлайн дискусію щодо відзначення Дня захисту дітей. Говорили про права дітей та про їх порушення під час війни. 

У 8-А  пройшла тест-вікторина «Дитина-життя перлина». У пізнавально-розважальній  формі вкотре пригадали про права та обов’язки дітей. Учні, у свою чергу, порадували завзятістю та обізнаністю в розгадуванні вікторини.

Учні 10-А та 10-Б класів переглянули презентацію про історію виникнення свята, про дату заснування сучасного свята, про прапор Міжнародного Дня захисту дітей, про Декларацію прав дитини  та Конвенцію ООН про права дитини, про святкування цього дня в різних країнах. А потім закріпили свої знання відповідаючи на питання в грі Kahoot.


У 4х класах відбулися ігрові заходи "Веселковий світ дитинства". На заходах діти дізналися про історію виникнення свята, пригадали права дітей, проаналізували в казках порушення прав казкових героїв. Саме в цей важкий для нашої країни час діти найбільше потребують любові, турботи та уваги дорослих.

Для учнів 5-А класу Лиманського ліцею №4 було проведено віртуальний святковий пікнік “Світло дитячих мрій” на якому діти дізналися про історію виникнення свята та його символи, говорили про свої права та обов'язки, а, головне - ділилися своїми мріями, найзаповітніша з яких - МИР.

У 5-Б класі пройшла гра-квест «День захисту дітей». Під час гри виконували багато різних та цікавих завдань: «Склади слово», «Чарівний лист», «Відгадайте ребуси», «Шифрувальник», «Логічний ланцужок», «Професії».

Любі діти! Ви – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Тож наполегливо оволодівайте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб стати гідним громадянином України.

Учні 5-А класу Лиманського ліцею №4 провели фоточелендж  до Дня захисту дітей «Яскрава мить дитинства!» Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим!


На превеликий жаль, в нашій країні Міжнародний день захисту дітей вже втретє відзначається в умовах дії воєнного стану. Ми щиро віримо, що українські діти житимуть у мирній, щасливій та вільній  країні. І ми маємо зробити все, що від нас залежить, аби над головою наших дітей було  безхмарне небо, і посмішки не сходили з їх облич.

Діти – це наше майбутнє, наш сенс життя. Дитинство повинно бути щасливим!

Comments


bottom of page