top of page

Заходи до річниці вторгнення рф на територію України «Вистояли – переможемо!


24 лютого 2023 року минає рік від початку повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України. У ці дні українці об’єднуються, щоб знову привернути увагу світової громадськості до війни. Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії. Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам.


24 лютого учні та педагоги закладу освіти не залишились осторонь: на виховних годинах, уроках історії згадували історичні події, які передували повномасштабному вторгненню росії в Україну, обговорювали зі старшокласниками і усвідомлювали головні наративи річниці війни, а саме:

вторгненням в Україну росія розв'язала першу у XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної безпеки, встановлену після Другої світової війни, а людство знову зіткнулося з тоталітарним режимом, який прагне силової ревізії кордонів - «рашизмом», що отримав таку назву для означення псевдоідеологіі, замішаної на поєднанні ідей фашизму i більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму i ксенофобії, що прикриваються «православ'ям» та «величчю російської культури»; рік боротьби України проти рашистської навали остаточно відкрив світові сутність терористичного путінського режиму , який 8 років прикидався “миротворцем” та “третьою стороною ” у “громадянській війні” на сході України , поширюючи міфи про вигадані ним “донецьку та луганську народні республіки”, а також у 2022 році намагався “продати” світові нову брехню у вигляді “спеціальної військової операції”, якою силувався прикрити розв’язану ним неоголошену війну проти України;

365 днів нашого протистояння російській aгpeciï не лише оголили правду про ницість кремлівської влади з Іl імперськими амбіціями та потворність «другої арміі світу» (а фактично — банди терористів, що воюють з мирним населенням та цивільною інфраструктурою), а також розбудили заколисаний відносним затишшям цивілізований світ i спонукали держави й міжнародні організаціі до активних дій на захист миру задля, без перебільшення, сбережения людства i планети. Наслідком злочинних дій путінської рос ї сьогодні с, зокрема, проблеми продовольчої безпеки у світі та загроза голоду в низці краін.


Учні початкових класів на ранкових колах і на виховних годинах у формі вікторин, коміксів, обговорень з інтерактивними вправами, співом народних оптимістичних пісень війни активно долучились до запропонованих активностей на підтримку духу нації у боротьбі із фашистською навалою і вкотре продемонстрували свою активну громадянську позицію.

Так, у 2-Б класі відбулася година спілкування "365 днів Віри, Надії, Сподівань. Діти вшанували пам'ять загиблих у війні, пригадали події, які відбулися протягом року, розгадали кросворд "Символи Перемоги", висловили подяку ЗСУ, волонтерам, виконали вправу "Мікрофон" (тема "Моя найзаповітніша мрія"). З вірою у Перемогу заспівали народний Гімн "Ой, у лузі червона калина. "

У 2-А класі пройшла виховна година під назвою "Історія одного року... незламне дитинство". Під час заходу учні пригадали початок війни, хвилиною мовчання - воїнів, які віддали своє життя заради нашого майбутнього, і всіх мирних людей, які безневинно загинули. Діти з успіхом давали відповіді на питання, це ще раз доводить, що вони справжні українці і патріоти своєї країни; весело порухались під руханку "Укриття"; відгадували загадки; заспівали пісню "Ой у лузі червона калина"; подивились правила від песа Патрона: правила поводження на замінованих територіях; наприкінці заходу учні виготовили символічні патріотичні серця, які відображають любов до України.

У 3-А класі була проведена бесіда "365 днів незламності". З вірою у перемогу і надією на мирне майбутнє нашої країни діти намалювали малюнки після проведеної бесіди "Яким я бачу майбутнє своєї України ", в яких висвітлили свою любов до рідної країни.

А здобувачі освіти 3-Б класу до заходу, присвяченому річниці війни “Моя Україна вільна і непереможна!”, намалювали яскраві малюнки, чим ще раз підтвердили те, що ми незламні, любимо свою країну і віримо у ПЕРЕМОГУ.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу школярів здобувачі освіти середньої ланки долучились до освітнього проєкт “Діалоги про війну” Українського інституту національної пам’яті .

Тож, у 6-б класі було проведено відео-урок з обговоренням "Що таке війна?”, під час якого учні усвідомили, що єдність і здатність до згуртованості всього українського суспільства допоможе нам не відступити, не впасти духом та перемогти. Ми переможемо і на нашій землі запанує мир і добробут!

Вчителем історії у 5-Б було проведено відео - урок з обговоренням "Що таке війна?", а класним керівником проведенобесіду "Вистояли-переможемо! ", під час якої діти ділились своїми історіями і пропонували поради до “кошику ідей” щодо подолання поганого настрою,страху чи стресу.

У 7 -х класах пройшов відеоурок з обговоренням "365 днів НЕСКОРЕНОСТІ", діти після перегляду висловили свою рефлексію з приводу подій, висвітлених у відео, дехто ділився своїми досвідом, своїми історіями.

Година спілкування "365 днів нескореності" у 9-А класі з вчителем історії Поповою А.В. пройшла під гаслом: “Пам’ятаємо! Робимо! Перемагаємо!

Також на уроках історії відбувся "круглий стіл" з промовистим гаслом "Вистояли-переможемо!" Він був проведений з нагоди річниці початку повномасштабної агресії росії проти нашої країни. Під час "круглого столу" здобувачі освіти з 8-Б, 9-А, 10-А та 11-А (історичний профіль) класів разом з учителем Перевишком В.О. згадали основні етапи російсько-української війни, охарактеризували антиукраїнський зміст теорії "руского міра", відзначили роль кримського спротиву у протидії російській агресії. Відбувся обмін думками стосовно місця української мови у формуванні національної самосвідомості українців та перспектив євроінтеграційних прагнень українського народу. Учасники "круглого столу" продемонстрували обізнаність з колом держав, які є стратегічними партнерами України, засвідчили непохитну віру в перемогу нашого народу над російськими агресорами!

У 11-х класах пройшла класна година за матеріалами Українського інституту національної пам’ятіЧому українці та росіяни історично – не «братні народи»?”, старшокласники пригадали історичні події від 9 століття коли саме з центром у Києві сформувалася середньовічна держава – Русь. Упродовж наступних кількох століть Руссю у широкому значенні називалася вся територія, де визнавали владу київських князів. і до сьогодення. Україна та Росія розвивалися за різних історичних умов, мали впливи різних сусідів. Україна – країна демократичних традицій. Україна – не «молодший брат». Міфи про «братні народи» чи «єдиний народ» – абсолютно штучні. Україна – європейська країна.Українська культура – унікальна та самодостатня. Діти висловили свої думки з приводу подій сьогодення, ділився своїми прикладами та історіями. Весь матеріал ви можете прочитати на сторінці Українського інституту національної пам’яті за покликанням"Чому українці та росіяни історично - не "братні народи"

Слава Україні!!!

МИРУ, Надії, Віри в КРАЩЕ Майбутнє України!
Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page