top of page

Заходи до Дня Гідності та Свободи у Лиманському ЗЗСО №4


У школі з 17 по 21 листопада з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття було проведено цикл заходів, присвячених Дню Гідності та Свободи, який щорічно відзначається 21 листопада та пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі.

День Гідності та Свободи — нагадування про ту ціну, яку українці заплатили, коли відстоювали на Майдані своє право на чесні вибори та інтеграцію у Європейський Союз.

Боротьба за свободу волевиявлення українського народу не закінчилась.

З початком російсько-української війни у 2014 році майже чотириста тисяч українців взяли зброю до рук у лавах Збройних Сил України, Національної гвардії України, правоохоронних органів і добровольчих формувань, а з початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України стало понад мільйон українців, щоб зупинити агресію російської федерації, відстояти незалежність України та право українського народу вільно обирати свою долю.

Гасло 21 листопада цього року: “Вистояли на Майдані – переможемо у війні”. Музей Революції Гідності закликав ділитися українців власними враженнями, спогадами та емоціями. Тож і наша шкільна родина долучилась до цієї акції і створила інтерактивну мапу “Гідність без кордонів” на Гугл мапі, де учні та педагоги могли висловити свої бачення, позицію, емоції щодо відзначення Дня Гідності та Свободи, дати відповідь на питання: "Гідна людина - яка вона?". Приємно відзначити, що найактивнішими і найпершими учасниками стали учні 1-го класу (класний керівник Галина Слюсаренко). За ними - наше майбутнє. Слід також зауважити, що кордони нашої мапи вийшли за межі України, і діти надсилали відео із Фінляндії, Німеччини, Болгарії, Польщі тощо. Пропонуємо познайомитись з нашою мапою за покликанням: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1qT2PqMcEb1hQAwQ0TBafFDaRuez5_NM&ll=44.48901770620919%2C17.255159588240595&z=6

Подивитись відеозвернення можна, натиснувши на позначку геолокації (“краплі”). Акція буде продовжуватись протягом усього тижня. Тож, долучайтесь, хто ще не встиг через різні об’єктивні причини.

На класних годинах та уроках історії для учнів школи До Дня Гідності та Свободи було проведені години пам'яті “Україна-країна нескорених”, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України!

Учні молодшої ланки створили малюнки “Мої права”


Учні 8 - А класу Лиманської ЗОШ № 4 Донецької області разом із учителями Бондарєвою Ю.А., Дібровою Т.В., бібліотекарем Піддубною О. А. підготували та провели захід, присвячений Дню Гідності та Свободи "Україна - країна нескорених".Згадали земляків учасників Революції Гідності, а також хлопців та дівчат, які сьогодні боронять рідну землю від рашистської навали. Хвилиною мовчання вшанували Героїв,які віддали своє життя за нашу неньку - Україну.

А для учнів 10-11 класів проведено онлайн круглий стіл вчителями історії «Наші земляки – борці за незалежність України», на яких було обговорено з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, воля, соборність, гідність України та українців. Учасники круглого столу розповідали про пам’ятні події та визначні здобутки українського народу у цій боротьбі, зокрема наших земляків. І тих, хто загинув, і тих, хто зараз відвойовує наші землі. Безмежно раді, що наше місто - тепер Україна. Віримо, що наші захисники повернуть усі наші окуповані міста, і все буде УКРАЇНА!


Comments


bottom of page