top of page

Захистимо наших дітей від біди!


4 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей.

Впродовж багатьох років рятувальники активно розповідали про вибухонебезпечні предмети та їх небезпеку. Демонструючи макети боєприпасів, захисний одяг піротехніків ДСНС намагались довести максимум корисної інформації та головний меседж: “НЕ ЧІПАЙ - ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!”.

Попри численні кампанії з інформування про мінну небезпеку, попереджувальні повідомлення знову і знову надходять звістки про нові жертви. Це є болючим нагадуванням про те, що таких заходів ніколи не буде достатньо. Важко бачити й чути про людей і сім’ї, чиї близькі, особливо діти, втратили життя або здоров’я через цікавість чи ігнорування настанов фахівців. А ті, кому пощастило вижити після нещасного випадку, отримують тяжкі фізичні та нерідко психологічні травми на все життя.

ЮНІСЕФ спільно із ДСНС за підтримки Міністерства освіти і науки підготували інтерактивні онлайн-уроки з мінної безпеки для школярів.

Тож і серед здобувачів освіти 1-11 класів напередодні весняних канікул було проведено цикл бесід з мінної безпеки з використанням онлайн-уроків. А адміністрацією закладу було проведено анкетування серед усіх вікових категорій учнів, яке допомогло з’ясувати, наскільки діти обізнані в цій темі та виявити питання, до яких ще раз варто повернутись вчителям під час наступних профілактичних уроків з мінної безпеки.

Діти дізнались, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися у разі виявлення міни чи боєприпасів.

Покликання на онлайн урок для молодших школярів

Покликання на онлайн урок для старших школярів

Уроки тривалістю 15 хвилин містять завдання, мультфільми і відеоматеріали. Заняття створені для початкової, середньої та старшої школи.

А для учнів, що залишаються в Лиманській громаді 29 березеня сертифікованою тренеркою Шепотько М.В. для учнів 1-5 класів нашої школи та ЗОШ № 5 було проведено онлайн-тренінг з мінної небезпеки. Діти активно долучались до бесіди, відповідали на питання, разом міркували, які місця однозначно не варто обирати для прогулянок, як можуть бути позначені небезпечні місця, що потрібно робити у разі виявлення вибухонебезпечного предмету і куди телефонувати. Дякуємо Марині Володимирівні за змістовну та цікаву пригоду у світ небезпеки.

Але важливо захищати не лише фізичне, а й психічне здоров’я дітей.

Кожна дитина в умовах війни не раз потрапляла в стресові ситуації. Хтось потрапив з батьками в окупацію, хтось живе в прифронтовій зоні, яка постійно прострілюється, і ховається в підвалах. Хтось зумів виїхати, але повністю безпечного місця в нашій країні, де постійно лунають повітряні тривоги, немає. Нашим дітям дуже необхідна психологічна підтримка.

Тому з 27 березняна українському телебаченні виходить мультсеріал про потреби дітей, які живуть в умовах війни.

Це продовження всесвітньо відомого дитячого мультсеріалу «Вулиця Сезам» (Sesame Street’s) від анімаційного освітнього проєкту «Sesame Workshop», що став партнером Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Одне із завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я допомогти дітям подолати цю травму, щоб у майбутньому стати дорослими зі здоровою психікою. Мультсеріал навчатиме здорового способу життя, навичок безбарʼєрного спілкування, особливу увагу надаватимуть унікальним потребам дітей, які живуть в умовах війни.

Серіал призначений для дітей віком від 3 до 8 років та озвучений українською мовою. Дивіться трансляцію щодня о 12:30 на телеканалах «ПЛЮСПЛЮС» та «Київстар ТБ».

Проєкт «Welcome Sesame Workshop» в Україні реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Відео «Дивитися, грати, навчатися» входить до бібліотеки освітнього контенту, яку фінансує «LEGO Foundation».

Також на платформі «НУМО» розміщено 20 коротких відео із практиками самозаспокоєння.Commentaires


bottom of page