top of page

День пам'яті Чорнобильскої катастрофи


Ось ми і виросли!

Ми, діти Чорнобиля,

А під ногами в нас горить земля,

А сіре небо в коси сипле сіллю

І трунком дихає дерев старих гілля.

А. ПавликДіти Чорнобиля

26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.

Ось вже 37 років ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров'ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобильська трагедія жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома.

Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

З метою вшанування пам’яті постраждалих та ліквідаторів Чорнобильскої катастрофи в Лиманській ЗОШ 4 відбулись наступні заходи

Учні 1-х класів створили тематичні малюнки, закликаючи пам’ятати про техногенну катастрофу та зберегти нашу планету!

Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить..." Під такою назвою відбулася ранкова зустріч у 2-Б класі Лиманська ЗОШ №4. Діти дізналися історію виникнення міста Чорнобиль, здійснили мандрівку до м. Припять, переглянули анімаційне відео "Як працює АЕС", під час прослуховування казки про триголового змія познайомилися з поняттям "радіація" та вивчили алгоритм дій у разі загрози та раптового виникнення радіаційної безпеки, вшанували пам'ять загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання.

Виготовили білі паперові троянди як символ відродження постраждалих від Чорнобильської катастрофи територій.

З учнями 2-4 класів було проведено тестичні бесіди, під час яких пригадали трагічні події 37 -річної давнини, а також діти долучились до акції “Запали свічку пам’яті”, згадавши усіх постраждалих цим символічним жестом.

Сьогодні на уроці "Я дослуджую світ" учні 2-А класу вирушили у подорож у місто Прип'ять, де саме там і відбулась техногенна катастрофа. Продивились мультфільм саме про те, що таке радіація, як побудована атомна електростанція та чим радіація небезпечна для здоров'я.

Класним керівником Поповою Альоною Василівною у 6-Б класі було проведено виховну годину “Пам'яті героїв Чорнобиля”. Здобувачі освіти усвідомили, що якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитись у майбутнє.

Чорнобиль. Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено надто дорогою ціною. То ж нехай кожен з нас пам’ятає і шанує подвиг Героїв Чорнобиля! Наше завдання – крізь роки пронести почуття великої подяки та поваги до тих відважних людей, що рятували весь світ від смертельної біди, що прийшла на нашу землю. Нехай у цей день, день національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться у душах кожного з нас співчуттям і милосердям.


Останні пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page