22 квітня у світі відзначають Міжнародний день Землі.
Цей день став загальнолюдським символічним святом турботи про наш спільний дім – планету Земля. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі люди проводять різні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Ідея заснувати день, який привертав би увагу людей до екологічних проблем, з'явилася у відомого американського громадського діяча Джона Мортона. Переїхавши до штату Небраска, він звернув увагу, що там для будівництва й опалення жител вирубували дерева, яких і так була незначна кількість. Джон Мортон запропонував провести день, присвячений благоустрою штату, і заохотити призами тих мешканців, які посадять найбільше дерев. У результаті лише за один день, 22 квітня 1872 року, їх посадили більше ніж мільйон! Згодом у штаті Небраска 22 квітня стало офіційним святом — Днем дерева, а відзначати його почало все більше людей у різних куточках США. У 1970 році День дерева перейменували на День Землі й почали проводити його на всій території країни.
Міжнародним це свято оголосили в 1970 році.
У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури. Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з
монет, які пожертвували діти всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. В нього також вплавлені ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».
По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми, проводять ярмарки екологічних продуктів.
Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля.
Протидіяти екологічним проблемам — це не обов'язково здійснювати героїчні вчинки. Можна почати з маленьких кроків: посадити дерево, підняти обгортку з асфальту, економити електроенергію.
У нашій школі відбулися різноманітні заходи до цього дня.
З нагоди відзначення Дня Землі та з метою навчити дітей відчувати красу природи, виховувати любов і бережливе ставлення до неї, формувати почуття прекрасного, спонукати учнів до захисту краси довкілля та сприяти формуванню етичних взаємин людини з довкіллям для здобувачів освіти 5-А класу Лиманського ліцею № 4 (класний керівник Н.Л. Іловайська) було проведено екологічну гру “Земля у фокусі: квест на збереження”. Діти дізналися цікаві факти про нашу планету, із задоволенням виконували завдання квесту - знаходили предмети, необхідні для подорожі, грали, малювали та разом прийшли до висновку; планета Земля – це наш спільний дім і кожен з нас повинен задуматися про те, як захистити її.
А ще у 5 – А класі провели фотоквест "ЗБЕРЕЖЕМО ЗЕМЛЮ РАЗОМ". Діти виконували різноманітні завдання: відшукали прапори Землі та інформацію про них; виклали слова ДЕНЬ ЗЕМЛІ з природних матеріалів; прибирали територію біля своїх будинків; саджали рослини; фотографувались біля квітучих дерев; малювали плакати "Бережіть Землю" та дізналися багато цікавого про наше довкілля та охорону навколишнього середовища.
День Матері-Землі… Земля – це диво!
Маленька цяточка у Всесвіті усім.
На ній живемо ми. Тут так красиво!
Та треба мудро жити в світі цім.
Такими словами розпочалася класна година "Всесвітній день Матері-Землі" в 5 – Б класі (класний керівник Т.М. Одарікова) . Його метою було ознайомити учнів із історією виникнення Всесвітнього дня Матері-Землі, з проблемами людства та навколишнього середовища у всесвітньому масштабі, запобіганню цих проблем, а також шляхи їх подолання "Почни з себе"; формування бережливого відношення до Матері-Землі, усвідомлення того, що від наших дій і вчинків залежить, як ми будемо жити сьогодні, завтра, і який світ ми передамо наступним поколінням.
Також команда з шести учнів 5-6 класів Лиманського ліцею №4 здобула
1 місце в еколого-натуралістичному конкурсі «Природа – наш дім».
В життя ввійшла людина непомітно
І тихо землю заселила всюди.
А зникнуть може з гуркотом всесвітнім,
Хоча почути нікому вже буде.
Невже й загроза всеземної смерті
Не змусить нас обачнішими бути?
Дверима можна грюкнуть спересердя,
Планетою ж… Та схаменіться, люди!
Посадить кожен деревце —
І буде ліс шуміти.
Давайте зробимо ми це,
Чудово ж буде, діти!
Komentar