top of page

Бринить, співає рідна мова! Чарує, тішить і п'янить!

13 червня о 10.00 Центр вивчення державної мови «СловоДвір» «Бринить-співає наша мова” (О. Олесь) провів заняття 4 з теми «Пароніми» для дорослих, які прагнуть удосконалити рівень володіння українською мовою. Це надзвичайно важливо для кожного з нас, тому що володіння рідною мовою треба вдосконалювати впродовж життя. З нашої школи в занятті взяли участь учитель української мови та літератури Тетяна Володимирівна Діброва, учитель історії Альона Василівна Попова та завідувачка бібліотекою Олена Анатоліївна Піддубна.

Під час заняття учасники згадали, що таке синоніми, антоніми, омоніми, багатозначні слова, фразеологізми, крилаті слова та афоризми і, звичайно, пароніми. Щоб перевірити, як добре освітяни знають цю тему, їм була запропонована інтерактивна вправа. Треба було правильно скласти словосполучення з паронімами. Наші колеги добре справилися з завданням. Якщо хтось хоче перевірити себе, нижче є покликання.

Зараз наші учні складають НМТ. Увазі учасників були запропоновані завдання, схожі на ті, які доведеться виконати випускникам. Ось, наприклад, треба вставити правильні слова в текст. Дуже часто ми вживаємо деякі з них неправильно. Або це російськомовна калька, або це українські слова, проте вжиті не в тому значенні.

У даному тексті деякі слова вжиті неправильно. Потрібно їх було знайти. Усі


добре впоралися з цим завданням, навіть знайшли одну помилку в автора вправи. Неправильно казати «довгі дослідження». Довгими бувають тільки предмети. Треба було сказати: «тривалі дослідження».

А це непросте завдання. Треба правильно визначити рід слів.

Закінчилася зустріч підведенням підсумків на дошці Padlet. Час пролетів непомітно. Пропонуємо іншим колегам брати участь у таких заняттях, бо вони цікаві й корисні.


Останні пости

Дивитися всі

コメント


bottom of page