top of page

5 грудня Всесвітній день волонтерів


Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212.

ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги в якості добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.

Волонтери (добровольці) - це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства.

У всесвітній декларації Добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, не очікуючи винагороди.

У цей день класними керівниками у дистанційному форматі для учнів були проведені години-спілкування про волонтерський рух, учні змогли поділитися своїм досвідом волонтерства, розказати про добрі справи своїх батьків, бабусь та дідусів.

З метою популяризації волонтерської діяльності, виховання небайдужого ставлення до людей,які потребують допомоги та з нагоди Міжнародного Дня волонтера в 11-А класі був проведений захід під гаслом " Добра воля". Письменна Яна презентувала відео " Волонтери- люди доброї волі". Влітку Яна працювала волонтером в дитячому таборі "Воєнне літо 2022: Разом до Перемоги", організованому парафіяльним осередком БО "Карітас" Солотвин. І до тепер, у разі необхідності, дівчина допомагає волонтерам Карітасу при проведенні заходів. Доцільним також було проведення анкетування,так як учні змогли дізнатися багато нового і цікавого про волонтерство.Ось деякі короткі їх історії про волонтерство.

1) “Влітку працювала волонтером в дитячому таборі "Воєнне літо 2022: Разом до ПЕРЕМОГИ" ,організованому парафіяльним осередком БО "Карітас" Солотвин. І до тепер, у разі необхідності допомагаю волонтерам Карітасу при проведенні заходів”.

2) “Я, членкиня ГО “Аваліст”, влітку займалась гуманітарною допомогою сім'ям ВПО з дітьми до 18 років з Донецької та Луганської області за підтримки Save the children та Sverige. Наразі я психологиня-волонтерка лінії психологічної підтримки для військовослужбовців та їхніх близьких кол-центру #ВАРТОЖИТИ

3) “ Мої батьки допомагають разом з Організацією гуманітарної допомоги для ЗСУ та ВПО. Допомога для деокупованого Лиману. (Sant'Egidio. Івано-Франківськ)

4) “ Моя матуся у Русі волонтерів "Помогатори" (збирали яблука та груші в садах, готували їжу для захисників, допомогали фасувати коробки з їжею, одягом для ЗСУ та ВПО, у шпиталь возили їжу для поранених захисників,в'яжемо сітки)

5) “Мої батьки для військових у м. Лиман передано ліки від застуди, чай та каву й малюнки та куклу-мотанку.Особлива подяка від воїнів була за малюнки, які піднімають бойовий дух бійців.

6) “Мій батько волонтер INTERNATIONAL ASSISTANCE HEADQUARTERS FOR UKRAINIANS”

7) “Мої бабусі волонтерять. Шиють для ЗСУ карімати, плитоноски!

Благодійна організація “Фонд Руєвіт”, виготовлення маскувальних сіток”

Іще багато неперелічених історій, вклад кожного і кожної важливий, це неоціненний вклад у перемогу!!!

5 грудня представники Краматорської ОДА запросила на урочистий захід до Дня Волонтерів волонтерів Лиманської ОТГ, це булти і дорослі і діти, які допомагають людям, які цього потребують, кожен розповів про свою сферу діяльності, було цікаво почути, що людські можливості безмежні і разом ми велика сила!Comments


bottom of page