top of page

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

В Україні 26 лютого відзначаютьДень спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Він був запроваджений Указом Президента України №58/2020 від 26 лютого 2020 року.

Цього дня у 2014 році у Сімферополі під будинком Верховної Ради АР Крим відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України.

На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. Того дня у мирний спосіб українцям вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України.

Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже майже вісім років.

До дня спротиву окупації для здобувачів освіти було проведено низку просвітницьких заходів, що ставлять на меті висвітлення подій що стали і є визначними для нашої історії сьогодення та вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.

На уроках історії відбувся круглий стіл “Крим вчора і сьогодні. Сподівання і реальність”.Під час "круглого столу" здобувачі освіти з 8-Б, 9-А, 10-А та 11-А класів разом з учителем Перевишком В.О. згадали основні етапи російсько-української війни, охарактеризували антиукраїнський зміст теорії "руского міра", відзначили роль кримського спротиву у протидії російській агресії.

Для здобувачів освіти початкової школи протягом дня було проведено тематичні хвилини «Крим – це Україна!» Учні відвідали віртуальні екскурсії, та переглянули різноманітні відео, присвячені темі.

А для здобувачів середньої ланки було організовано перегляд фрагментів документальних стрічок, під час яких діти мали можливість розвінчати міфи про те, що “Крим - російський” і усвідомити, що територія АР Крим була, є і буде невід’ємною частиною України.

Учні 10-11 класів разом з вчителями Захисту України подивились та обговорили документальну стрічку “Крим: як це було”. Фільм розповідає історію українських військових, які першими зустрілися з практикою гібридної війни, та попри все залишилися вірними присязі. На прикладі героїзму українських військовослужбовців майбутні призовники дійшли висновку, що справжній патріотизм не можна купити чи показати, його потрібно проявити у вчинках.


Спротив розпочався 26 лютого 2014 року і триває досі! Основний меседж Дня спротиву окупації Криму

у 2023 році – «Спротив триває!».

Comments


bottom of page