top of page

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь


2 лютого, в день заснування Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар (Іран), відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

Цей день започатковано для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем для людей та вперше відзначено у 1997 році.


Тема 2021 року – «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!».

Цьогорічна тема привертає увагу до питань пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопичені, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів.


З метою підвищення обізнаності школярів з питань збереження водно-болотних угідь у Лиманській ЗОШ I-III ст. №4 були проведені наступні інформаційні заходи:

  • Урок на тему «Болотні угіддя у складі природоохоронних територій України» для 8 класів;

  • Перегляд презентації ««Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!»;

  • Конкурс малюнків « Бережи воду – збережи життя».

Рамсарська конвенція закликає звернути увагу на зростаючу водну кризу по всьому світі та одну з її причин – руйнування водно-болотних екосистем. У той самий час водно-болотні угіддя надають низку екосистемних послуг від яких залежить людство і вартість яких оцінюється у 47 трильйонів доларів США на рік – це і постачання прісної води для питання і сільського господарства, риболовля і аквакультура, протидія негативному впливу штормів та повеней, регуляція клімату та створення середовища існування.


Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page