top of page

12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України


За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і відзначається згідно з Указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року, «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…».

Гордість Лиманщини - Леонід Денисович Кизим, легендарний космонавт, тричі бував у космосі у званні командира корабля, Почесний громадянин міста Лиман. Нагороджений численними медалями, орденами, серед яких французький орден Почесного легіону й індійський орден Кірті Чакра. Народився Леонід Кизим у 1941 році в Красному Лимані в сім'ї залізничників, закінчив з відзнакою школу №3.

Перший короткий політ у космос Л. Кизим зробив у 1980 році, з 27 листопада по 10 грудня, на космічному кораблі «Союз Т-3». Завданням екіпажу в складі Леоніда Кизима, Олега Макарова та Геннадія Стрекалова було проведення ремонтних робіт на борту станції «Салют-6».

Під час другого польоту, який тривав 237 днів (з 8 лютого по 2 жовтня 1984 року), екіпаж у складі Леоніда Кизима, Олега Атькова і Володимира Соловйова виконував роботи на борту станції «Салют-7». Це був перший у світі такий тривалий політ на орбітальному науково-дослідному комплексі. Л. Кизим пробув у відкритому космосі сумарно 22 години 50 хвилин, і вперше у світовій практиці протягом одного польоту зробив 6 виходів у відкритий космос для виконання складних монтажних робіт. А всього за життя Леонід Денисович зробив 8 таких виходів, загальна тривалість яких становить 31 годину 29 хвилин.

Третій політ тривалістю 125 днів проходив на космічному кораблі «Союз Т-15» із 13 березня по 16 липня 1986 року. Метою цього польоту було проведення ремонтних робіт на орбітальних станціях «Салют-7» і «Мир».

У 1986 році в міському парку в Лимані на Північній стороні був встановлений пам'ятник Леоніду Денисовичу Кизиму, а сам парк був названий його ім'ям. Помер відомий космонавт, генерал-полковник у запасі, 13 червня 2010 року. Похований на Троєкуровському кладовищі в Москві 18 червня 2010 року. (За матеріаламиТуристична Лиманщина )

У Лиманському ЗЗСО № 4 класними керівниками були проведені класні години, присвячені згадкам про відомих українських космонавтів, про цікавий і загадковий світ космосу.

Учні 2 – А класу спробували себе у ролі космонавтів, астрономів, конструкторів, які досліджували таємниці космосу. Школярі у формі усного журналу «Шлях до зірок» із великим захопленням розповідали цікаві факти з життя першого космонавта Юрія Гагаріна та нашого земляка Леоніда Кизима, про будівництво космічного корабля, перший штучний супутник. Свої знання про історію авіації і космонавтики виявили учні у вікторині «Людина і космос». Діти активно відповідали на запитання, розв’язували загадки.

Так учні 5-Б класу на класній годині “Цікаво про космос” дізнались про те, чи є життя на інших планетах і ще багато невідомих фактів.

А виховна година у 2-Б класі пройшла під гаслом: “Космос разом ми вивчали, Всесвітній день авіації та космонавтики відзначали!” Діти дізналися цікаві факти про Україну та космос, відповіли на питання "Космічної вікторини" і відчули себе справжніми космонавтами!

Учні 6-х та 7-х класів разом з учителем історії Поповою А.В. здійснили віртуальну екскурсія до Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова. Здобувачі освіти усвідомили, що ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

Також учні 3-Б, 5-х та 8-Б класів долучились до шкільного челенджу малюнків “Космічні фантазії”.

Малюнки учнів 5-Б класу

Учні 3-Б класу після проведення класної години також надихнулися і намалювали малюнки про космос.

Сподіватимемось, що нинішнє та майбутнє покоління українців також досягнуть великих успіхів в освоєні космічного простору, адже космічні дослідження і освоєння космічного простору в Україні – один із найважливіших проявів сучасної науково-технічної революції, одне з найвагоміших досягнень людського генія.

ХХІ століття принесе надзвичайні результати в освоєні космосу. І ми щиро віримо, що Україна займе там вагоме місце, оскільки дослідження в галузі космонавтики продовжують розвивати в незалежній Україні. Бажаємо усім нашим дітям у цей день замислитись над своїм існуванням і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше!


Вітаємо працівників і ветеранів ракетно-космічної, авіаційної галузей з професійним святом!


Comentários


bottom of page