top of page

У школі відзначили День Землі


Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі.

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. Вже через рік у США було створено державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, в тому числі і в Україні. У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Учні нашої школи долучилися до природоохоронних акцій і заходів до цього чудового свята.

Учні 2-А класу під час уроку-мандрівки “Земля - наш дім” продивились презентацію, познайомились ближче з цим святом та дізналися, що існує Дзвін миру в День Землі, емблема, яка символізує цей день. Обговорили для чого ми повинні сортувати сміття і чим це добре для нашої планети. Діти підготували малюнки і розповіли, як зберегти природні ресурси,які нам дає природа. Урок пройшов цікаво, швидко та продуктивно.

Урок-мандрівка у 2-Б класі відбувався під девізом: «Планета Земля – наш рідний дім, хай буде лад у домі тім!» Діти дізналися про шкідливі фактори для нашої планети "Майбутнє Землі в небезпеці", закріпили знання про раціональне використання водних ресурсів та сортування сміття,повторили правила поведінки на природі, розповіли легенди про рослини, відпочили під час екологічної фізкультхвилинки, перевірили знання за допомогою природознавчої гри. Найбільш активні учні отримали подяки за любов до природи, захист навколишнього середовища та збереження довкілля.

А на уроці образотворчого мистецтва (20.04) учні 2- Б класу, виконуючи малюнки з використанням елементів нетрадиційної техніки зрозуміли, що Земля - наш спільний дім, який треба берегти і піклуватися про нього.


20 квітня в 3-А класі була проведена година спілкування "Земля - наш спільний дім". Діти переглянули презентацію й намалювали малюнки.

Долучились до флешмобу малюнків “Збережемо нашу Землю” і наші наймолодшенькі першокласники.

Учні 5-х класів під час інтегрованого курсу “Здоров’я, безпека, добробут” разом з учителем методом “мозкового штурму” пропонували безліч оригінальних ідеї щодо повторного використання таких речей, як картонні коробки, пластикові пляшки, одяг, пошкоджені речі з метою меньшого забруднення нашої планети.

А учні 8-х класів долучились до захисту проєктів з тем: “Атмосферні забруднення та їх вплив на здоров’я”, “Вплив транспорту на навколишнє середовище та здоров’я”, “Вплив забруднення ґрунтів на здоров’я”, які презентували на уроках основ здоров’я.

Також восьмикласники познайомились з дослідницькою роботою здобувачки освіти Лілії Саєнко Шандриголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Випалена земля. Хімія війни - YouTube, яка бере участь у Всеукраїнській олімпіаді "Крок до знань" у номінації "Хімія".

Увесь тиждень освітній процес закладу освіти був присвячений ековихованню та екосвідомому ставленню до довкілля. Тож логічним завершенням Тижня став фоточелендж ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ!

А також здобувачі освіти Лиманської ЗОШ № 4 беруть участь у Всеукраїнському проєкті “Мішечок”. З метою дбайливого ставлення до довкілля, відповідального споживання діти будуть шити господарські екоторбинки, якими будуть користуватись в побуті замість поліетиленових пакетів.


Відзначаємо День землі,
День лісів, полів і ріллі,
Серце б’ється від любові:
"Це все рідне, наше!"Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page