top of page

Тарас Шевченко - дзвінка світова наша слава

9 березня вся Україна святкує день народження свого великого Кобзаря. Тарас Шевченко для нас - не просто поет, це людина, яка сформувала нашу національну самосвідомість, була творцем сучасної української мови. Його ім`я відомо в усіх країнах світу.

До цієї дати в закладі освіти було заплановано та проведено низку заходів.

Про велич генія, незвичайну долю, нескореність, безмежну любов до України учні 2-А класу говорили під час виховної години «Тарас Шевченко - майстер слова та пензля», який відбувся 9 березня. Діти переглянули портрети у ранньому та молодому віці письменника,прослухали сучасне виконання творів відомими акторами та співаками,а наприкінці школярів чекали практичні завдання,а саме: вікторина,кросворд, складання асоціативного куща,гра "Правда або Фейк"


У рамках Шевченківського тижня з метою вшанування видатного Сина українського народу в 2-Б класі (класний керівник Тертична А.А.) Лиманська ЗОШ № 4 було проведено годину спілкування «Є в Шевченка народження дата-дати смерті в Шевченка нема», під час якої діти мандрували сторінками творчості Великого Поета, декламували вірші за допомогою мнемотаблиць ,переглянули відео «Зі сторінок «Кобзаря» зійшла Правди зоря», здійснили заочну відеомандрівку «Шевченко і світ».Другокласники мали можливість позмагатися в грі-естафеті «Сторінками Шевченкового шляху",переможці отримали подяки . Година спілкування пройшла цікаво й насичено.

Живе Кобзар у пам'яті народу

Живуть його слова,і мрії,і думки

Хоч зазнавав великі перешкоди

Та спадщина його сягла віки.У 4-А класі пройшла Година спілкування "Тарас Шевченко - поет, художник, патріот України".

Діти переглядали мультимедійну презентацію, поглибили свої знання про Т. Шевченка як особистість, розповідали вірші поета. Із задоволенням слухали пісні, покладені на вірші великого Кобзаря.


Чому твори Шевченка, написані майже півтора століття тому, і досі мають такий потужний вплив: надихають і облікають? На ці та інші питання шукали відповіді учні 6-А класу ЗОШ № 4 (класна керівниця класу Орел Світлана). Яскраво пройшов івент на тему «Завжди сучасний Ше». Із задоволенням учні проаналізували трендові відео із соцмереж, щоб зрозуміти, чому образ Тараса не сходить зі сторінок пабліків, переглянули сучасний мультфільм «Як Тарас Шевченко став зіркою».

День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності в наші дні.

Напередодні цього Дня в 7-А кл.була проведена година спілкування «Відомий і невідомий Шевченко». Учні згадали вже відомі факти біографії Поета, познайомилися з новими; декламували вірші Кобзаря різними мовами: англійською, німецькою, польською. Кульмінацією заходу став перегляд відеороліків, де сучасні співаки виконували красиві українські пісні, в основі яких лежить поезія Кобзаря.

Слова, написані 200 років тому, українці часто вважають пророчими – і в цьому є сенс, адже попри технологічний процес та плинність часу, питання ідентичності, кохання, родинного затишку залишились актуальними. Особливо, коли росія веде війну з Україною, а українці мають потребу в сильному та мотиваційному слові, яким майстерно володів Кобзар.

Таким чином, учні по-новому або ж взагалі вперше по-справжньому відкрили для себе Шевченка актуального та модного.

Учителькою української мови та літератури Тетяною Володимирівною Дібровою спільно з бібліотекаркою Оленою Анатоліївною Піддубною були проведені бібліотечні уроки.

У 6 - Б класі пройшла вікторина “Лине пісня Кобзаря”. Учні згадали основні факти з життя поета, поезії, які вивчали на уроках української літератури. Також вони переглянули мультфільм “Тополя” за однойменною баладою Тараса Шевченка.

У 7 - Б класі пройшов квест “Чи знаємо ми Тараса Шевченка?” Здобувачі освіти пройшли етапи “Дитинство”, “Воля”, “Відомі люді в житті й творчості Тараса Шевченка”, “Знавці творів Шевченка”.

Також їхній увазі була представлена художня галерея “Тарас Шевченко як художник”. Адже за своє життя митець створив 1200 живописних робіт, які тісно пов’язані з його поетичною творчістю. Художня галерея представлена у вигляді презентації Emaze, який створює присутність глядачів у справжній картинній галереї. Біля кожної картини є короткий опис: розповідь про історію її створення або про те, чому або кому присвячена робота.

Ви теж можете долучитися до перегляду за покликанням.

Учням 11 - А класу був запропонований Книжковий вернисаж “Не вмирає душа наша, не вмирає воля”. Під час заходу був зроблений акцент на сучасному звучанні шевченківських творів, пропонувалися відеокліпи та аудіокниги на найбільш відомі твори, надавалися покликання на самі книги поета в “Бібліотеці української літератури”, був наданий обзор на книги, присвячений життєвому шляху Кобзаря. У вернісажі використовувалися вірші Євгена Маланюка, Дмитра Білоуса, уривок із повісті Б.Антоненка - Давидовича “Слово матері”. Якщо вас зацікавила ця презентація, можете переглянути її за покликанням: https://prezi.com/view/pCEIro54mISF5FpQkkXy/

Також вона представлена на сторінці шкільної бібліотеки.

У 8 - Б класі пройшла бесіда “Невмирущий Кобзар”. Школярі поглибили свої знання про Тараса Шевченка як особистість, прозвучали твори поета.

Учні 11- А класу завітали до театрального салону " На вівтар Шевченкового слова я серце своє покладу". Здійснили віртуальну екскурсію до Національного музею Тараса Шевченка.

До телеграм каналу долучилося 8 учнів: Катасонова В., Дворнікова О., Суховій А.,

Гоян В., Письменна Я., Зуєва Є., Пшенична Є., Малина А.

Під час заходів діти активно працювали, відповідали на питання. Це свідчить про те, що твори Тараса Шевченка викликають інтерес у сучасної молоді.Comments


bottom of page