top of page

Урок справедливості

Справедливість - основа правил поведінки.

8 жовтня в ЗОШ № 4 відбулася зустріч учнів початкових класів з суддею Лиманського суду Мірошниченко Олександром Володимировичем. Завданням зустрічі було ознайомити учнів початкової школи з місією суду в суспільстві. Між людьми виникають суперечки, і суд потрібен для того, щоб їх вирішувати.На конкретному прикладі Олександр Володимирович продемонстрував, що можуть бути різні точки зору на одну ситуацію і для вирішення спору потрібен суд. Цікаво пройшла інтерактивна гра «Справедливці», питання які задавав Олександр Володимирович зацікавили дітей:

- Хтось із вас колись сперечався?

- Чому люди сперечаються?

- Як вирішити суперечку?

- Хто з вас справедливий?

Діти спробували відповідати на запитання. Було дуже цікаво. Демонстрація мультфільму «Кінь проти Хом’яка» зацікавила всіх.

Проводиться гра: «Уявіть, що ви - судді! Хто за Коня? - Вам ліворуч! Хто за Хом’яка? - Вам праворуч!» Діти обирають, на чию користь вирішити суперечку і діляться на 2 групи. Суддя почергово питає захисників Коня і захисників Хом’яка. Коли аргументи вичерпуються, питає: «Може, хтось передумав? То можете перейти до іншої групи!» Діти остаточно визначаються, за кого вони.

Суддя питає: «А хочете дізнатися, як вирішив справедливий суддя Черепаха?» І тут був продемонстрований фінал мультфільму.

Олександр Володимирович на конкретних прикладах пояснює:

- усі люди різні, у них різні погляди на життя, тому виникають суперечки;

- розсудити, хто правий, а хто ні, може суддя;

- дорослі вирішують суперечки в суді;

- коли вирішені суперечки - настає мир;

- рішення суду обов’язкове для всіх.

Не сваріться, а коли посварилися - швидше миритися!

Людина має бути доброю, доброзичливою, творити добро заради себе самої - робиш добро - робиш краще собі.

Л. Вінничук, учитель ЗОШ № 4

bottom of page