top of page

Синьо-жовтий символ незламності- День Прапора України!


23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.

Синьо-жовте поєднання утвердилося як українські національні кольори під час європейської «Весни народів» у 19 столітті. Але загалом ця символіка з нами зі значно давніших часів. Поєднання блакитного тла та жовтого малюнку зустрічається в символіці українських населених пунктів, починаючи з часів Русі. Козаки використовували синє тло та малювали жовті хрести, небесні світила та зброю на полкових і сотенних знаменах.

Під час хвилі європейських революцій 1848 року, названої «Весна народів», синьо-жовтий стяг утвердився вже як прапор українського народу. Тоді, у червні 1848-го, таке знамено вперше підняли над ратушею у Львові. На Наддніпрянщину, яка була в складі Російської імперії, синьо-жовтий прапор як символ української національної боротьби прийшов після подій революції 1905–1907 років. А вже за десятиріччя, у 1917-му, він став офіційним стягом української державності. Під синьо-жовтими прапорами відбувалися маніфестації українців. З ними українські воїни 100 років тому вирушали в бій. У квітні 1918-го синьо-жовті прапори підняли над кораблями Чорноморського флоту у Севастополі.

А після втрати незалежної української держави синьо-жовтий прапор залишався символом національної боротьби та спроб відновити державність у різних регіонах України.

4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий прапор замайорів над Верховною Радою України. А за кілька місяців, 28 січня 1992-го, ВРУ офіційно затвердила його Державним Прапором України.

Відтоді український прапор піднімали над Еверестом. Він майорів на зустріч антарктичним вітрам на станції «Академік Вернадський». Літав у космос з Леонідом Каденюком. Вертолітним ронделем на фюзеляжі пролітав над смарагдовими джунглями Конго в складі миротворчої місії. Піднімався на п’єдестал разом з олімпійськими чемпіонами, починаючи з 1996 року. Стрічками майорів на куртках і рюкзаках протестувальників під час Революції гідності. Нескорено йшов на зустріч солоним вітрам та російським окупантам на тральщику «Черкаси» в Криму. Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам’ять. Він майорить над вільними і звільненими містами України. А українці на окупованих територіях чекають, коли він знову з гордістю розвіватиметься у їхніх містах, селищах та селах.

З нагоди святкування Дня Державного Прапора України учням 1-11 класів було запропоновано взяти участь у шкільному фоточеленджі «Прапор України в моєму серці».

Детальніше подивитись усіх учасників фоточеленджу можна на ФБ-сторінці закладу за покликанням: https://www.facebook.com/groups/292303298066062

У місті Лиман біля будівлі школи соціальним педагогом Барабашом Є.Ю., учителем української мови Цибою О.О. та учнями і ученицями 7-8 класів урочисто було піднято прапор України. Здобувачі освіти також познайомились з історією української державної символіки.

Учням 6-11 класів було запропоновано познайомитись з відеолекцією, підготовленою Донецькою обласною малою академією наук учнівської молоді, яку усі бажаючи можуть подивитись сьогодні за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=m-X32DMuTAs

Також добувачі пройшли онлайн-вікторину (у формі пазлів), «Державні символи України».

Хто ще не перевірив свої знання з історії символів, можуть це зробити за покликанням: https://learningapps.org/watch?v=pjr3k969c20


Зі Святом!


Останні пости

Дивитися всі

Kommentare


bottom of page