15 січня розпочалася реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів. Нижче ви знайдете деталі цьогорічної сертифікації-2020 та її відмінності від минулорічної, а також порядок реєстрації на сертифікацію.
Якщо ж у вас виникатимуть додаткові питання, звертайтесь із ними до регіональних центрів оцінювання якості освіти. Список центрів та їхні контакти ви знайдете у кінці.
ОСНОВНЕ, ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ ПРО СЕРТИФІКАЦІЮ
Сертифікація-2020 продовжує пілотування всієї концепції сертифікації, яке розпочалось 2019 року. Участь вчителя у сертифікації є добровільною.Можливість пройти сертифікацію мають лише вчителі початкових класів.Заявки на участь у сертифікації прийматимуться з 15 до 31 січня 2020 року.Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки.
СЕРТИФІКАЦІЯ-2020. ОСОБЛИВОСТІ
Удвічі більше учасників
Цьогоріч сертифікацію зможуть пройти до 2000 вчителів. Це удвічі більше, ніж минулого року: тоді ліміт становив 1000 педагогів.
Існує максимальний обсяг заяв, які можуть подати вчителі від кожної з областей. Він залежить від кількості початкових класів у області і регулюється відповідним наказом МОН (наказ – у кінці листа). Наприклад, найменшу кількість заяв – 29 – можуть подати вчителі з Луганської області. Найбільшу – 140 – педагоги Дніпропетровщини.
Новий порядок етапів
Першим етапом сертифікації-2020 стане незалежне тестування – «ЗНО для вчителів».
Другим – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності.
Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Відсіювання після кожного з етапів
Одна з основних змін у процедурі сертифікації. Якщо минулого року вчитель мав пройти всі етапи і лише після цього дізнавався власний результат, то цьогоріч до кожного наступного етапу переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній.
Також, як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.
РЕЄСТРАЦІЯ НА СЕРТИФІКАЦІЮ-2020. ЩО, КОЛИ, ЯК?
Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі з педагогічним стажем не менше 2-х років. На момент реєстрації такі потенційні учасники мають працювати за місцем роботи та на посаді, які вказують під час реєстрації.
Крок 1. Зібрати необхідні документи.
1) Оформлену реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті УЦОЯО.
2) Копію паспорта громадянина України. В разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу.
3) Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків. Особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від ІНН – копію сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки).
4) Довідку із закладу освіти, в якому працює вчитель. Довідка має містити наступну інформацію:
- прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності); - назву посади з уточненням фаху, за яким працює, а також чи є відповідна посада його основним місцем роботи; - загальний стаж педагогічної роботи; - стаж роботи на займаній посаді; - спеціальність згідно з дипломом; - кваліфікаційну категорію; - педагогічне звання (за наявності).
Якщо окремі документи містять розбіжності в персональних даних, необхідно подати копію відповідного документа (свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу).
Крок 2. Відправити пакет документів до відповідного РЦОЯО.
Це можна зробити одним із двох шляхів: - надіслати рекомендованим поштовим відправленням, - доставити власноруч.
Терміни
Заявки на участь у сертифікації прийматимуться з 15 до 31 січня 2020 року. Дата подання документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на конверті. У разі доставки особисто – за днем отримання у РЦОЯО.
ЩО В РЕЗУЛЬТАТІ?
Успішне проходження сертифікації дає можливість:
отримувати надбавку в 20% до зарплатні,
зарахувати її як проходження чергової (позачергової) атестації.
Сертифікація вчителів – чудова можливість рости професійно та особистісно.
РЕЄСТРУЙТЕСЬ НА СЕРТИФІКАЦІЮ ВЖЕ З 15 СІЧНЯ!
コメント