top of page

Сертифікація вчителів 2020. Все, що потрібно знати.

15 січня розпочалася реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів. Нижче ви знайдете деталі цьогорічної сертифікації-2020 та її відмінності від минулорічної, а також порядок реєстрації на сертифікацію

Якщо ж у вас виникатимуть додаткові питання, звертайтесь із ними до регіональних центрів оцінювання якості освіти. Список центрів та їхні контакти ви знайдете у кінці.


ОСНОВНЕ, ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ ПРО СЕРТИФІКАЦІЮ


Сертифікація-2020 продовжує пілотування всієї концепції сертифікації, яке розпочалось 2019 року. Участь вчителя у сертифікації є добровільною.Можливість пройти сертифікацію мають лише вчителі початкових класів.Заявки на участь у сертифікації прийматимуться з 15 до 31 січня 2020 року.Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки.

СЕРТИФІКАЦІЯ-2020. ОСОБЛИВОСТІ


Удвічі більше учасників

Цьогоріч сертифікацію зможуть пройти до 2000 вчителів. Це удвічі більше, ніж минулого року: тоді ліміт становив 1000 педагогів.

Існує максимальний обсяг заяв, які можуть подати вчителі від кожної з областей. Він залежить від кількості початкових класів у області і регулюється відповідним наказом МОН (наказ – у кінці листа). Наприклад, найменшу кількість заяв – 29 – можуть подати вчителі з Луганської області. Найбільшу – 140 – педагоги Дніпропетровщини.

Новий порядок етапів

Першим етапом сертифікації-2020 стане незалежне тестування – «ЗНО для вчителів». 

Другим – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. 

Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Відсіювання після кожного з етапів

Одна з основних змін у процедурі сертифікації. Якщо минулого року вчитель мав пройти всі етапи і лише після цього дізнавався власний результат, то цьогоріч до кожного наступного етапу переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. 

Також, як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.


РЕЄСТРАЦІЯ НА СЕРТИФІКАЦІЮ-2020. ЩО, КОЛИ, ЯК?


Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі з педагогічним стажем не менше 2-х років. На момент реєстрації такі потенційні учасники мають працювати за місцем роботи та на посаді, які вказують під час реєстрації.

Крок 1. Зібрати необхідні документи.

1) Оформлену реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті УЦОЯО.

2) Копію паспорта громадянина України. В разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу.

3) Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків. Особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від ІНН – копію сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки).

4) Довідку із закладу освіти, в якому працює вчитель. Довідка має містити наступну інформацію:

- прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності); - назву посади з уточненням фаху, за яким працює, а також чи є відповідна посада його основним місцем роботи; - загальний стаж педагогічної роботи; - стаж роботи на займаній посаді; - спеціальність згідно з дипломом; - кваліфікаційну категорію; - педагогічне звання (за наявності).

Якщо окремі документи містять розбіжності в персональних даних, необхідно подати копію відповідного документа (свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу).

Крок 2. Відправити пакет документів до відповідного РЦОЯО.

Це можна зробити одним із двох шляхів: - надіслати рекомендованим поштовим відправленням, - доставити власноруч.

Терміни

Заявки на участь у сертифікації прийматимуться з 15 до 31 січня 2020 року. Дата подання документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на конверті. У разі доставки особисто – за днем отримання у РЦОЯО.


ЩО В РЕЗУЛЬТАТІ?

Успішне проходження сертифікації дає можливість:

отримувати надбавку в 20% до зарплатні,

зарахувати її як проходження чергової (позачергової) атестації. 

Сертифікація вчителів – чудова можливість рости професійно та особистісно. 


РЕЄСТРУЙТЕСЬ НА СЕРТИФІКАЦІЮ ВЖЕ З 15 СІЧНЯ!

Comments


bottom of page