top of page

Пам’яті Героїв КрутКрути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова.

Після здобуття Україною Незалежності подвиг героїв Крут посів гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВР від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами».

У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

 

У Лиманському ліцеї №4 проведено заходи до дня пам’яті Героїв Крут.

Учні долучилися до обласного онлайн-уроку «Пам’яті Героїв Крут»

Класні керівники провели години спілкування, де висвітлили цю історичну подію як символ  патріотизму, стійкості і самопожертви української молоді в боротьбі за державність з метою формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, інтересу до літератури про бій під Крутами.В ОКП Лиманського ліцею № 4 пройшов виховний захід присвячений дню пам'яті героїв Крут.Більше інформації про проведені заходи ви можете переглянути в Facebook спільноті закладу

Більше інформації про День пам’яті Героїв Крут

 

Comentários


bottom of page