top of page

Не дамо шкідливим звичкам знищити нашу націю!

З метою сприяння зниженню поширення тютюнової залежності, інформування учнів про згубний вплив тютюну на здоров’я та формування здорового способу життя, 5 травня у закладі освіти серед учнів 6-10 класів вчителями основ здоров’я Роменською С.В., Заруднєвою Л.Л. та класною керівницею Павловською Л.В. за інформативними матеріалами ДУ “Донецького обл. центру контролю та профілактики хвороб МЗУ” було проведено онлайн-уроки з теми: «Проблема тютюнопаління як небезпечний ризик для здоров`я і життя підлітків».

За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні приблизно 23-24% дорослого населення є споживачами тютюну. Серед підлітків віком 13-15 років тютюн вживають 14,9%, що майже на 2% вище, аніж у Європі, та на понад 4% вище, ніж у світі. Майже 15% українських підлітків курять, і це є загрозливою тенденцією. Ці підлітки потенційні курці, із них 17,8% — це хлопці, 12,1% — дівчата. Діти шкільного віку багато в чому залежать від думки своїх однолітків.

Найпоширенішми причинами, що штовхають підлітка до тютюнопаління є наступні:

● Відмовитися від пропозиції закурити – значить, відбитися від суспільства і втратити свій статус.

● До причин куріння відносяться: популяризація шкідливої звички; куріння батьків; бажання «стати дорослим»;

Спроби піти проти заборони; нудьга і бажання спробувати щось нове.

Під час заходу учні активно обговорювали проблему тютюнопаління серед молоді, статтю 13 Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення” і заборону куріння тютюнових виробів у суспільно-громадських місцях, висловлювали своє бачення подолання даної проблеми, відповідали на питання онлайн-вікторини: “Факти та міфи про куріння”.

Профілактика тютюнопаління серед підлітків – це не тільки профілактика нікотинової залежності, а й збереження здоров’я всієї нації, це реальна можливість збільшити тривалість життя, запобігти розвитку поширених захворювань серцево-судинної системи, хронічних бронхо-легеневих захворювань, раку легенів та інших хвороб. Кожна викурена цигарка коштує тому, хто палить п’ятнадцять хвилин життя.

Бережіть своє здоров`я, здоров`я рідних, друзів,

ваших майбутніх дітей !!!

Comments


bottom of page