top of page

Національна Конференція eTwinning Plus Ukraine


ETwinning - це програма створена з ініціативи Європейської комісії, яка дозволяє учням підвищити мотивацію вивчення іноземних мов та поліпшити навички використання інформаційних технологій.

Чим займається цей проект? Тим, що вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning отримують можливість реалізації спільних проектів з Європейськими школами. Вчителі мають можливість встановлювати прямі контакти з учителями з інших Європейських країн, обмінюватися досвідом і освоювати закордонні методики викладання.

Це спонукало нас організувати команду eTwinning в нашій школі в листопаді 2016р. Координатор проекту Ігнатенко Ольга Миколаївна. Зараз зареєстровано 5 вчителів- Ігнатенко О.М., Грипась О.В., Гордієнко К.В., Гришина О.В, Діброва Т.В. Допомогають в роботі над проектами і незареєстровані активні, творчі вчителі Віннічук Л.В., Єнікеєва О.Ю., Бондарєва Ю.А., Бакаєва І.С, Бакаєва В.І., Гусейнова І.Ю., Курмаз К.В., Капустіна Г.О.та залучено близько 300 дітей. Наша школа - переможець місяця за кількістю реалізованих проектів, за що нагороджені дипломом і сувеніром-емблемою в липні 2018р. в м.Київ.

27 грудня 2018 року при сприянні Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, PSA Ukraine та Європейської комісії у м. Київ відбулася щорічна підсумкова конференція eTwinning Plus. Конференція передбачала підведення підсумків щодо розвитку та успіхів програми в Україні та проектування дій у наступному навчальному році. Учасниками конференції стали вчителі та директори шкіл, що виграли Європейську відзнаку якості European Quality Label.

Представниками від м. Лиман були запрошені учителі англійської мови ЗОШ № 4 Ігнатенко Ольга Миколаївна та Гордієнко Катерина Віталіївна, як учителі, які отримали 3 Європейських відзнаки якості European Quality Label та 4 National Quality Labels за свої проекти спільно зі школами Італії, Туреччини, Албанії та інш. Вони були нагороджені дипломами за активну участь у програмі eTwinning Plus в 2018 році, а також отримали подяку директору ЗОШ № 4 Іловайській Н. Л. за активну підтримку проекту в школі.

З вітальним словом виступили головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко та керівник програми eTwinning Plus Сергій Теплов.

Також усі присутні мали чудову нагоду відвідати корисні майстер-класи, що проводилися науковцем і автором дослідження «Психологія Успіху» Юноною Лотоцькою, спеціалістом з питань освіти Міністерства освіти і науки України Володимиром Брискіним, амбасадором програми Майєю Селятіною, журналістом та громадською активісткою Анастасією Мельниченко з дуже актуальною темою : « Булінг. Передумови і робота з ними» та обмінялися досвідом з учасниками програми.

Всього в eTwinning беруть участь представники 44 країн.

Країни, включені до мережі eTwinning:

Члени Європейського Союзу, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Голландія, Ірландія, Литва, Люксембург, Латвія, Мальта, Німеччина, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Швеція, Угорщина, Італія, Великобританія, Польща.

А також кандидати на вступ до ЄС або члени Європейської асоціації вільної торгівлі: Ісландія, Норвегія, Туреччина, Македонія, Сербія та Албанія.

Країни Східного та Середземноморського партнерства ЄС, включені до мережі eTwinning Plus:

Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Туніс, Йорданія і Ліван.

У 2013 р. до програми було залучено 78 перших шкіл з України. Більшість з них успішно використали можливості eTwinning Plus та взяли участь в міжнародних проектах. У 2014 р. PSA Ukraine оголосила про реєстрацію нових шкіл. На сьогодні (станом на листопад 2019) учасниками eTwinning Plus від України є 1178 шкіл та 2235 вчителів. Українські ітвіннери взяли участь у 4135 проектах.

Пишаємося, що серед них 5 представників Лиманської ЗОШ №4.9 грудня 2019 року відбулася щорічна Національна Конференція eTwinning Plus Ukraine в місті Київ, на яку запрошено 3 вчителя ЗОШ №4: Грипась О.В., Ігнатенко О.М. та Гордієнко К.В. За результатами 2018-2019 н.р. в Україні 237 проектів отримали Національний Знак Якості NQL та 152 проекти – Європейський Знак Якості EQL. Серед них 10 проектів з Національним Знаком Якості NQL та 8 проектів з Європейським Знаком Якості EQL отримали вчителі Лиманської ЗОШ №4: Грипась О.В.за проект “Hand in hand for values” , Гордієнко К.В. за “If you help you will see help”, “ The Christmas project” та Ігнатенко О.М. за проекти “ Children’s Day”,”Say it for eTwinning Day”,”A bridge across the world”,”Getting parents involved in school”,”You and I together makes us happy”. Учасники конференції мали нагоду зустрітися з Катериною Ждановою, менеджеркою Індивідуальних можливостей Еразмус +, НЕО в Україні, представниками ЄС в Україні, К. Мірошниченко- виконавчою директоркою ГО «Світ Освіт». Після церемонії нагородження працювали в воркшопах з Andris Jenerts ( Latvia), Chris Williams( United kingdom) .

Вчителі ЗОШ №4 разом з учнями всього отримали 14 National Quality Labels та 11 European Quality Labels. 6 проектів подано на отримання European Prize. Школа виконала умови ( більше, ніж 2 вчителі, більше 2 років + представник адміністрації) для подання матеріалів на отримання eTwinning school.


Comments


bottom of page