top of page

«Нам берегти тебе, соборну і єдину!»

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Це – основоположна віха українського державотворення.

Учні та педагоги Лиманського ЗЗСО № 4 провели ряд заходів , присвячених соборницьким прагненням українців.

У 10 - А класі пройшла класна година, присвячена Дню Соборності. Спочатку учні дивилися фільм про історію свята, а потім пройшли квест, підготовлений класним керівником Павловською Лілією Валеріївною.

Заруднєва ЛюдмилаЛеонідівна разомз учнями 10 - Б класу провела круглий стіл «Соборна мати, Україно, одна на всіх, як оберіг!»,під час якого старшокласники не лише згадали про історичні події та традиції святкування Дня Соборності, а й висловили власноу позицію щодо вектору розвитку країни з різних ракурсів: політичного, економічного, релігійного, культурного, виховного потенціалу молодого покоління.

Виховний захід 8-А під керівництвом класного керівника Бондарєвої Юлії Анатоліївні пройшов під гаслами: “Україна соборна. Разом до перемоги!”, “Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги”. Прослухали підготовлені доповіді Кряжевою А. та Чиріною Д. про історичні факти підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР. Переглянули відеофільм, полинули у чарівне виконання пісні «Соборна Україна» (автор і виконавець наш земляк Мотков М.), відчули пульс української єдності, зігравши у гру «Україна Соборна»! –підготовлену Юлією Анатолієвною. На дітей чекали запитання від діячів того історичного періоду – безпосередніх учасників Великої Злуки, без чийого внеску неможливо уявити міцної української держави, а саме: Володимира Винниченка, Євгена Петрушевича, Лева Бачинського, Василя Стефаника, Симона Петлюри та ін.


20 січня 2023 року у 7-А кл. з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, формування патріотичних почуттів та вшанування історичного надбання і здобутків своєї Батьківщини була проведена година спілкування «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

Зробили висновок, що двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності.

На уроках історії у 6-7 класах було вчителем історії Поповою Альоною Василіївною проведено годину спілкування до Дня Соборності України!

«Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України», – йшлося в акті злуки, який сповіщав про возз’єднання в єдину незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 році на Софіївському майдані у Києві. Вшанування цієї дати надзвичайно важливе у вихованні молоді. Учні мали змогу усвідомити значення боротьби за територіальну цілісність нашої Батьківщини. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. Саме ці питання були обговорені під час онлайн-зустрічі.

У 5-А класі під керівництвом Циби Оксани Анатоліївни до Дня Соборності України проведено відео тайм " Нехай нерозмежованою останеться навіки…" https://www.youtube.com/watch?v=vx-Uw4czLYY&t=14s. Рефлексією заходу стали символічні малюнки дітей, в яких діти зображували рідні краєвиди, символи та обереги нашої країни.


У 4-Б класі День Соборності України пройшов з використанням руханки "Україна переможе", переглядом інформації про історичні особливості зазначеного дня , наприклад карти, де у 1990 році люди створювали живий ланцюг до Дня Соборності від Києва до Івано-Франківська.

З вірою в мирне та щасливе майбутнє пройшов у 4-А класі Урок до Дня Соборності України. Говорили з учнями про патріотизм, єдність, традиції, які об'єднують українців. Діти переглянули ролик, послухали розповідь учителя, висловили свої думки з приводу відзначення 22 січня. Провели паралель із сучасністю, коли нова фаза російсько-української війни знову змусила українців боротися за незалежність. І те, що в ЗСУ нас захищають військові з різних куточків України, ще раз демонструє важливість єдності українців. І навіть попри те, що деякі території України зараз тимчасово окуповані, вони належать до України. Разом до Перемоги!

А учні 2-Б класу, взявши участь у квесті, вкотре довели, що вони справжні, хоч ще і маленькі, патріоти великої країни України!

Нехай наша рідна Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай щодня дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, мир та світлу надію.


Зі СВЯТОМ!


Σχόλια


bottom of page