top of page

Міжнародний день прав людини


10 грудня  міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

9 грудня 2022 року, на підтримку рішення Генеральної Асамблеї ООН, Президент України підписав Указ про щорічне відзначення Дня прав людини в Україні — «з метою утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави, посилення консолідації українського суспільства»

Водночас упродовж останніх років права людини в Україні зазнали відчутного удару, а під час жорстокої агресії рф потребують відповідної міжнародно-правової оцінки та захисту.

Забезпечення прав людини, визначених у Загальній декларації прав людини, є основою для демократичного розвитку України та відстоюється Збройними Силами України та усім українським суспільством під час відсічі російській агресії.

В лиманському ліцеї №4 були проведені виховні  заходи, де  учні ознайомились  з правами та свободами людей, а також було наголошено про їхні обов’язки як учнів так і  громадян України. Мета цих годин спілкування На  заході учні ознайомились  з правами та свободами людей, а також було наголошено про їхні обов’язки як учнів так і  громадян України. Мета цього виховного заходу: виховувати самоповагу, почуття власної гідності, свободи, рівності; формувати правовий світогляд учнів та відповідну активну позицію у реалізації своїх прав у житті; ознайомити дітей  із «Декларацією прав людини», «Конвенцією про права дитини» та виховувати в них повагу до прав та основних обов'язків людини і громадян.виховувати самоповагу, почуття власної гідності, свободи, рівності; формувати правовий світогляд учнів та відповідну активну позицію у реалізації своїх прав у житті; ознайомити дітей  із «Декларацією прав людини», «Конвенцією про права дитини» та виховувати в них повагу до прав та основних обов'язків людини і громадян.


Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page