top of page

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиків

Світ, в якому ми живемо, не стоїть на одному місці. Навколишнє середовище, екологія людини дуже змінились. В організмі людини збільшився вміст різних хімічних сполук, зросли психічні та нервові навантаження, змінився клімат. Все це разом створює сприятливий фон для збільшення ступеня і швидкості розвитку наркоманії, зробило її дуже різноманітною по формі прояву.

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.

У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, участь у роботі якої взяли 13 країн, у тому числі Росія, намагалася знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн. І сьогодні, через майже століття, ми далекі від вирішення проблеми.

У 1987 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Рішення прийнято 7 грудня 1987 на основі рекомендації Міжнародної конференції з боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом 1987 року, яка 26 червня ухвалила Всеохоплюючий план майбутньої діяльності по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами.

Наркоманія - це вживання людиною наркотичних речовин, від яких він впадає в залежність і відчуває непереборний потяг до наркотиків.

Наркотики - речовини, що діють на людський організм у вигляді наркотичного сп'яніння і володіють характерними побічними ефектами. Вони викликають звикання, як психологічне, так і фізичне. У перервах між їх прийомами, у наркомана виникає хворобливий стан, так звана, ломка. Наркотики дозволяють людині отримати тимчасову ілюзію задоволення.

Наркотична ейфорія - нетривала, вона триває від однієї до п'яти хвилин, а в решту часу, протягом від 1 до 3 годин, настає період розслаблення, який поступово переходить в стан дрімоти, сну і марення.

Світ не прийшов до єдиної думки, як слід боротися з розповсюдженням наркотиків. Але якщо наркотики виготовляються знову і знову – значить їх хтось розповсюджує і зацікавлений у збільшенні числа споживачів, а значить наркотичний оман буде і далі становити небезпеку для нас і наших рідних.Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page