top of page

Мовний марафон “Битва поколінь”

24 квітня учні нашої школи, які знаходяться на території Лиманської громади, взяли участь у Грі - батлі “Битва поколінь”, присвяченій українській мові. Юним мовознавцям були запропоновані цікаві і пізнавальні конкурси.

Перший раунд називався “Молодь в темі” і був присвячений молодіжному сленгу, адже мова постійно розвивається, запозичує слова з інших мов. Зараз дуже багато слів прийшло до нас з англійської мови. Треба було сказати, що вони означають українською. Учасники впорались із цим завданням дуже успішно.

А ось у другому раунді треба було перекласти сучасною українською мовою слова архаїчної лексики. Не дуже легко, виявилося, розібратися, що таке ваган, коновка, корогва, очіпок, чадо, гудець.

Третій раунд “Грамотний бліц” дав можливість перевірити свої знання з теорії української мови. Наступний раунд “Друкарня” запропонував вправу, яка розвиває грамотність. Учні повинні були промовити по буквах довгі слова, такі як “Дискримінація”. У англомовних школах часто проводяться подібні турніри, за їх допомогою визначаються найбільш грамотні студенти.

У п'ятому раунді “Заховані числа”, ведуча зачитувала фрази, у яких заховалися числівники. Треба було почути їх і назвати.

На жаль, багато людей не дуже досконало володіє українською мовою, тому часто говорять неграмотно, вживають слова, яких немає в українській мові. Тож завданням наступного раунду стало знайти помилки в реченнях і виправити їх. А в сьомому - показати, як добре діти знають українські народні прислів'я та приказки.

А в останньому раунді треба було розгадати криптограму. Слова, зашифровані в ній, важливо запам'ятати кожному з нас.

Мова - це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров - умре нація.

Усім відомо, що у нашій мові є багато сталих виразів, які дуже виразні і дотепні, і вживання їх збагачує мову людини. Ось тільки чи знають їх наші учасники?

Виявляється, що знають досить непогано.

Найкращі знання у грі виявила Анастасія Аверіна, за що отримала грамоту, як переможець турніру.

Що ж, гра добігла кінця. Але сподіваємося, що знання, які наші учні отримали під час цього захоплюючого заходу, не раз стануть їм в нагоді у майбутньому.

Comentarios


bottom of page