top of page

Ми для Європи - Європа для нас…Нові горизонти відкрити вже час!


Щороку у травневі дні відзначається День Європи. Це свято має свою цікаву історію. Уперше ідея про створення ЄС прозвучала 9 травня 1950 р. у промові міністра закордонних справ Франції Роберта Шумана, який виступив із планом об’єднання вугільної та металургійної промисловості країн Європи. Спочатку Рада Європи святкувала однойменне свято у день свого заснування 5 травня 1949 р. до 1964 р.

Рішення стосовно відзначення дня Європи 9 травня, у день оголошення інтеграційного «плану Шумана», було прийняте у 1985 р. на саміті ЄС у Мілані. В Україні День Європи святкувався щорічно у третю суботу травня з 2003 року. У цьому році це 20 травня. Але 8 травня 2023 року був підписаний Указ Президента України №266/2023, в якому День Європи в Україні, тепер відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу. Указ Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи», згідно з яким свято відначалось в третю суботу травня, втратив чинність.Та ми в цьому році ще вшановуємо обидві ці дати.

Свято було встановлено «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.

Європейський Союз — союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз, підписаним в лютому 1992 року і чинним із 1 листопада 1993 р.

У ЄС є свій прапор і гімн. Історія створення прапору припадає на 1955 рік.На ньому сяє 12 золотих зірок, як символ довершеності, повноти та єдності. Прапор має блакитний колір. Гімн ЄС називається «Ода до радості». Автор його слів - Ф. Шиллер, автор музики - Л. Бетховен. Це гімн не тільки Європейського Союзу, а й усієї Європи. Він виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримаються відносини між європейськими народами.

Учителі іноземної мови підготували для учнів 6-х, 7-х, 8-х та 9-х класів

Лиманської ЗОШ № 4 підготували багато цікавого. Їх чекала віртуальна виставка “День в Лиманській ЗОШ 4”, під час перегляду якої вони дізналися або згадали, як святкувався у нашій школі День Європи.

Учні переглянули презентацію про європейські столиці, звернули увагу на особливості європейської кухні. Піддубна Олена Анатоліївна провела цікаву віртуальну екскурсію по літературних стежках європейських письменників " Європа на сторінках книг”, розповіла про історію ЄС. Діти залюбки зіграли в Kahoot “День Європи” та провели вікторину “Європейські країни" в Jeopardy.

Здобувачі освіти із задоволенням брали участь у заходах,вони показали непогані знання з історії, географії та культури європейських країн. Адже для багатьох з них Європа стала зовсім близькою. Їм є що розповісти про країни ЄС з перших уст. Акцент був також зроблений на допомозі, яку країни ЄС зараз надають Україні. І ми сподіваємося, що і наша країна стане членом великої європейської родини. Адже Україна - це Європа!
Comments


bottom of page