top of page

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності

19 жовтня 2021 р. в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» у 5 - Г класі бібліотекарем Піддубною О.А. спільно з учителем української мови та літератури Левковською С.С. були проведені краєзнавчі читання «Легенди Донеччини».

Традиційно на уроках української літератури вивчаються народні казки і легенди. У підручнику зібрані найбільш відомі легенди українського народу, але в кожній місцевості є свої легенди, не менш цікаві і поетичні. Вони дуже нагадують казки, бо в них є чарівні перетворення, незвичайні істоти. Але є в легендах і правда. Легенди Донеччини доносять до нас пахощі степових трав і відлуння давніх битв, нагадують про кочові народи, які колись тут жили (печенігів та половців), розкривають перед нами багатства земних надр і показують нерукотворні дива природи.

Увазі учнів були запропоновані легенди про озеро Лиман, про Святі гори, про річку Бахмутку, про Кам’яні могили, а також їх ознайомили з книгами, де можна було ці легенди прочитати.Comments


bottom of page