top of page

Калейдоскоп педагогічних ідей та знахідок

18 лютого 2021 року в Лиманській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбулось засідання педагогічної ради з теми «Калейдоскоп педагогічних ідей та знахідок». Безпосередніми героями заходу стали учителі, які атестуються у 2021 році, а саме: Мірошниченко С.І., Циба О.О., Гринь І.В., Гусейнова І.В., Бакаєва І.С.

Після самопрезентації та проходження тестування учителі-атестанти запросили педколектив на сучасний урок, під час якого поділилися родзинками професійної діяльності.

Гринь І.В., учитель початкових класів, розпочала з ранкового кола. Учителі виконали вправу «Олені» та об’єднались у групи для роботи на педраді. Далі колеги взяли участь у фрагменті уроку з природознавства (3 клас «Збереження природних ресурсів). Ірина Володимирівна познайомила з методикою формування світогляду молодших школярів засобами діяльнісного підходу. Колеги із захопленням виконували запропоновані завдання, визначаючи власні потреби та ресурси.


Продовжила природничу тему Мірошниченко С.І., учитель початкових класів, яка продемонструвала методичний прийом «Фішбоун» під час закріплення вивченого матеріалу з теми «Використання води. Охорона води», 4 клас. Згодом колеги розв’язували математичні вузлики, подорожуючи Україною. Світлана Іванівна поділилась досвідом з теми «Використання інтерактивних технологій у формуванні ключових компетентностей учнів».


Гусейнова І.Ю., учитель початкових класів, розкрила переваги методу проєктів, за допомогою якого можна зробити учнів активнішими, створити на уроці атмосферу дослідження та показати, як знання, які отримують діти в школі, пов’язані з реальним життям. Колеги куштували на смак різноманітні продукти, намагаючись їх розгадати та назвати країну походження ( 4 клас «Південна Америка»).

Після руханки «Банани», яку провела Гринь І.В., учителі занурились у поетичний світ Ліни Костенко. Циба О.О., учитель української мови та літератури, продемонструвала впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на уроках української літератури (7 клас, Ліна Костенко «Кольорові миші»). Колеги ознайомились з текстом поезії, а потім виконували інтерактивні вправи , застосовуючи QR-коди.


Бакаєва І.С., учитель початкових класів, познайомила з методикою використання дидактичної гри на різних уроках та в позакласній роботі. Виконуючи веселі завдання та граючись набором з шести цеглинок LEGO педагоги потренували пам'ять , увагу, пригадали дитячі віршики та загадки.


На завершення Гринь І.В. запросила колег на батьківські збори «Я розумію свою дитину.!?». Розподіливши ролі, учителі працювали в групах, емоційно обговорили проблемні питання, створили географічну карту «Щастя».

Підсумовуючи, колеги заповнили «Рюкзачок вражень» ( Що найбільше сподобалось? Що б використали у своїй роботі? Що було складним ?).


Comments


bottom of page