top of page

Зігріти теплом та любов'ю кожне дитяче серце


Кожного року в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це одне із найстаріших міжнародних свят. Вважається, що рішення про проведення такого свята було прийнято на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі у 1949 році. День захисту дітей було ініційовано, переймаючись долею дітей, які залишилися без батьків і даху над головою під час Другої Світової війни.

Вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.

Святкування дня дитини запроваджено з метою привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.

Свято звертає увагу на проблеми дотримання прав і охорони здоров'я дитини, які досі є однією з найбільш актуальних проблем у багатьох країнах.

Міжнародний день захисту дітей має свій символ. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола котрої розташовані дитячі фігурки різних рас і національностей.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Саме тому до цієї дати у нашій школі відбулися наступні заходи.

Учні початкової та середньої школи активно долучились до фоточеленджу «Дитинство. Хай буде мирним небом». Подивитись його можна за покликанням: https://youtu.be/lstCHxihTfk

Здобувачі освіти 1-11 класів взяли участь і в Арт-просторі “Успішні діти — успішна країна”, де вони вкотре продемонстрували свою любов до творчості. А як відомо, саме творчість є проявом індивідуальності і неповторності кожної дитини. Приємного перегляду! https://www.youtube.com/watch?v=IT6EQImCPus&feature=youtu.be

У 1 класі була проведена бесіда «Хай щастю дитини не буде кінця». Класна керівниця Слюсаренко Галина Андріївна розповіла дітям про те, як дорослі роблять усе, щоб захистити права дітей, зупинилася на основних правах кожної дитини, провела веселу вікторину.

Повітряні кульки дарують нам свято,
Їх люблять дорослі й ще більше малята!
Повітряна кулька літати уміє,
А кожна дитина про це тільки мріє!
Повітряну кульку у небо пущу -
З привітом летить вона хай до дощу!

Поглянувши на повітряну кульку, людину захоплюють неймовірно приємні емоції. Цей предмет - символ радості, веселощів, свята. А улюблене свято малюків - День захисту дітей! Тож напередодні 1 червня учні 2-Б класу дізналися про історію виникнення кульок, демонстрували свої яскраві фото, спробували надути найбільшу кульку та створили чудові аплікації.

Так хочеться вам показати, діти.
Чарівний світ у крапельці роси,
І ваше ніжне серденько відкрити
Для радості , любові і краси.

А ще у 2 - Б класі за ініціативи Публічної бібліотеки Лиманської ОТГ 31 травня відбулася зустріч зі здобувачами освіти Лиманської ЗОШ №4 “Світ щасливого дитинства”, під час якої лиманська поетеса Мила Василенко презентувала свою книгу. Спочатку авторка трохи розповіла про свою творчість і досягнення, потім діти із задоволенням декламували вірші з її збірки “Сміхотунчики”. А насамкінець Міла Василенко прочитала поезії зі своєї нової книги “Війна очима дітей”, яка розповідає реальні життєві історії дітей на війні.


31 травня в 3-Б класі пройшов захід «Хай щастю дитини не буде кінця!».

Переглядаючи відеоролик, діти дізналися про історію виникнення свята, говорили про проблеми і труднощі дітей у всьому світі, наголосили на важливості захисту їхніх прав. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, прагнути, щоб вони росли щасливими людьми і відповідальними громадянами. Вели невимушений діалог про щасливе дитинство.

Для учнів 4-7 класів практичним психологом Станіславом Лушиним проведено онлайн-заняття «Як бути супергероєм».

А класні керівники 4-8 класів підготували Квест “Дитинство має право на життя”. Такий квест відбувся у 6-Б класі під керівництвом Попової Альони Василівни.

Безперечно діти – є найдорожчим скарбом для кожного з нас. Діти - це радість, турбота, врешті решт - це наше майбутнє. Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.

Учні старшої школи разом з класними керівниками дискутували з питань порушення прав дитини в умовах російського повномасштабного вторгнення. Адже кожна дитина з 7,5 мільйонів українських дітей, навіть якщо вони і не мають тілесних чи психологічних уражень та ушкоджень, так чи інакше зазнала порушень її прав на особисте життя та захист від посягань на нього, на захист від усіх форм фізичного та психологічного насильства, на відпочинок і дозвілля, освіту та родину.

Дитинство завжди асоціюється з радістю, сміхом, дитячими іграми. Але є у дітей свої проблеми, труднощі, з якими їм повинні допомогти справитися дорослі. Пропонуємо до вашої уваги невеличку книжкову виставку "Веселковий світ дитинства", де представлені книги про різні аспекти дитячого життя.

Діти – маленькі частинки великого щастя, диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові та турботи, батьківської ласки! Хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День захисту дітей бажаємо кожній дитині мати міцну сім'ю і все необхідне для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен з маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.


Останні пости

Дивитися всі

Comentarios


bottom of page