top of page

Заради миру на Землі. День перемоги і День Європи в школі

Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наша країна зробила великий внесок в Перемогу, тому сьогодні ми вшановуємо тих, хто боровся за визволення нашої держави. Саме про це дізналися учні 3 - Б класу (класна керівниця Гринь І.В.) під час виховного заходу, присвяченому Дню Перемоги.

А учні 1 класу (класна керівниця Слюсаренко Г.А) усвідомили, якою ціною далася нашому народу Перемога, провели паралелі між подіями 1939 - 1945 років і нинішнім часом, коли наші воїни знов стали на захист рідної України, згадали відомих героїв - українців тапідготували виставку малюнків “Що я знаю про війну?”

Цьогоріч Україна вперше за двадцять років долучиться до заходів з нагоди Дня Європи — свята, яке традиційно 9 травня відзначається в Європейському Союзі та інших країнах на знак миру та єдності на континенті. Цю дату затвердили у 1985-му році на саміті Європейської ради в Мілані, оскільки 9-го травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити нову форму організації держав у Європі у вигляді "наднаціональної спільноти". Метою такої спільности, за словами французького урядовця, було створення механізму попередження воєн, щоб їх не лише "не можна було уявити, а й вони були неможливими". У своїй декларації він наголошував, що економічна співпраця допоможе підвищити стандарти життя та стане першим кроком до об’єднаної Європи.


Тому 9 травня вважається днем народження Європейського Союзу. "Будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм", — сказав президент Володимир Зеленський у зверненні 8 травня після підписання указу про щорічне відзначення свята в Україні.

До цього нового свята вже долучилися учні 2 - Б класу (класна керівниця Тертична А.А.). Вони виготовили яскраві аплікації “Україна - Європа” та дізнались про історію цього Свята.


Наші юні громадяни вже розуміють, що Україна - країна, яка обрала для себе мирний шлях у вільній родині європейських народів. Ми обов'язково переможемо, як і тоді, у травні 1945 року, і будемо жити у мирі і злагоді.


Commentaires


bottom of page