top of page

Живи та міцній Українська Державо!


День Конституції України щороку відзначають 28 червня. Цього дня ми вшановуємо головний нормативно-правовий акт держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян та визначає наш шлях як країни.

Всі наші люди, все шановне панство

Отримує єдине громадянство –

Від самого народження до скону.

Все інше – відповідно до закону.

Головний Закон країни було ухвалено не відразу після проголошення незалежності. Лише через 5 років 28 червня 1996 року після доби безперервної роботи 300 народних депутатів було прийнято Конституцію України. Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії.

Сьогодні Конституція – ядро нацiональної правової системи України. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність. Наша Конституція справдізорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від Росії.

Вітаємо всю шкільну спільноту і гостей сайту із цією визначною подією і пропонуємо Вашій увазі привітальну листівку, у якій наголошено на основних правових засадах Конституції та історичному корінні українського конституціоналізму.


З днем Конституції, українці, вітаємо,

Щасливого життя вам щиро бажаємо,

Всіх благ, удачі, радості, добра,

Та мирного неба й свободи! Ура!...

Пропонуємо також вашій увазі інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Конституції України.Comments


bottom of page