top of page

День пам'яті жертв політичних репресій


Відповідно до постанови Верховної Ради України  18 травня 2024 році на державному рівні проводяться меморіальні заходи у день пам’яті — 80-х роковин депортації кримських татар та інших корінних народів Криму.

РФ розпочала війну у лютому 2014 року.  Використання російських історичних наративів про “російський Крим”, заперечення української історії Криму, кримськотатарської історії, спільної історичної долі українців та кримських татар та політика неоколоніалізму стали складовими утисків та репресій з боку рф, порушення міжнародного права та майбутньої широкомасштабної війни, що розпочалася 24 лютого 2022 року.

Російська окупація та спроба анексії на роки спричинили ізоляцію Криму, обмежили можливості для розвитку регіону та реалізації прав та свобод громадян. Крим перетворився на півострів страху та російської пропаганди, спотворення історії та привласнення минулого в дусі традицій російської імперії та радянського режиму. Ці зусилля продовжували усталену неоімперську російську практику 90-х та 2000 років стосовно реконструкції міфу про «російську кримську історію», російський регіон, «російську кримську ідентичність», якій активно використовувався в рф, інкорпоруючи спадок історичного дискурсу та наративів Російської імперії. Пропаганда стала алгоритмом втілення політики.

В Лиманському ліцеї №4 проведені заходи, присвячені пам'яті про депортацію, а також особливості культури та життя на території Криму :

міні-лекторії, присвячений пам'яті жертв депортації кримських татар 18 травня 1944 року.

Відеотайми

Документальний фільм “ARZU | МРІЯ” (2018)

Документальний фільм “Мустафа” (2016)

Документальний фільм “Крим, як це було” (2018)

Документальний фільм “Крим: 10 років окупації” (2024)

Юнаки й дівчата познайомилися з історичними фактами, які пов'язані з депортацією, масштабами злочинів сталінського режиму та те як це відобразилось на подіях сучасної війни.

Пам'ять  про трагедію депортації 1944 року - це шлях до усвідомлення спільної історичної долі як кримських татар, так і українців, які стали жертвами кривавого сталінського (а зараз - путінського) режиму!


Comentarios


bottom of page