top of page

День пам’яті Героїв Крут

В українській історії є події, які стали знаковими, символічними. Такою є битва під Крутами. Там у боротьбу з жорстоким ворогом, армією М.Муравйова стали студенти університету святого Володимира та гімназисти Другої гімназії Кирило-Мефодіївського братства. Ці мужні лицарі ніколи не тримали зброї в руках і високо держали прапор визволення, не спиняючись навіть перед тим, щоб життя віддати за матір — Україну.

І хоч подвиг Героїв Крут згодом забули більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано, подвиг під Крутами буде увіковічнено у пам’яті підростаючого покоління.

У Лиманській ЗОШ№4 традиційними стали наступні заходи з відзначення пам’ятної дати:

1. Лінійка - рєквієм для 9-11 класів під гаслом «Коли стають до зброї діти-народ наш цей не перемогти». Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. Запаливши свічки дружньо у спільній молитві просили кращої долі для держави. Згадали поіменно і тих молодих людей, хто сьогодні виборює свободу і Незалежність України.2.Тематичні хвилинки «Крути-наш біль і наша гордість».3. Перегляд фільму «До пам’яті героїв Крут»

3. 8-А підготував стіннівку.


Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю.

bottom of page