top of page

День захисників та захисниць України в Лиманській ЗОШ №4

Сьогодні, як ніколи раніше, актуальною і для дорослих, і дітей є тема миру в нашій багатостраждальній Україні. Рідна земля за всю свою довгу історію пройшла війни та мир, поразки та перемоги, проте завжди пишалася вірними синами та доньками, які ціною власного життя боронили і боронять свій край та з надією дивляться у блакитне українське небо.

Державних свят в Україні багато, але День захисника України – це особливе, воно зберігає в собі історію багатьох століть. Дату 14 жовтня було обрано не випадково, адже саме цього дня відзначається велике православне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, також жовтневий день був знаменним для запорізьких козаків, які вибирали старшин 14 числа. Власне, з 1999 року важлива дата в календарі свят іменувалася Днем українського козацтва. Саме цього дня відзначається і створення Української повстанської армії. В жовтні 2021 року це свято обрело нову назву «День захисників і захисниць України».

З нагоди цієї дати у Лиманській ЗОШ I-IIIст.№ 4 пройшло ряд заходів:

1. Мітинг та покладання квітів до меморіальної дошки, встановленої на честь випускника нашої школи Володимира Бражника, який загинув у Іловайському котлі. Під час мітингу ведучі згадали етапи встановлення українського війська, не прості часи, які випали на долю нашої держави. З давніх-давен Україна славилася своїми героями, такі герої виборюють Незалежність держави на Сході. Брав участь у бойових діях в зоні ООЗ випускник школи Дібров Дмитро. Хвилиною мовчання згадали всіх,хто поклав своє життя за суверенітет України. До присутніх звернулася з урочистою промовою Грипась О.В.,яка привітала всіх зі святом, наголосила на те,яке значення має ця дата для українського народу, побажала миру, щастя, добробуту Україні та всім присутнім.

2. У 1-Г класі (класний керівник Гусейнова І.Ю.) пройшло свято «Козаченьки».

3. Вихованці гуртків «Козачата»(керівник Єнікеєва О.Ю.), та «Нескоренні» керівник Діброва Т.В.) та вчитель Барабаш Є.Ю. провели змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки.

4. Учні,які відвідують гурток «Нескоренні» (керівник Діброва Т.В.) привітали зі святом батьків тих воїнів, які загинули в ООЗ.

5. Бібліотекар школи Піддубна О.А. підготувала захід «Лиманщина козацька» та провела його у 7-Г класі.

6. Учні 7-Г класу разом з класним керівником відвідали краєзнавчий музей, де ознайомилися з експозицією,яка розповідає про сучасну українську армію.

7. Учні 6-А,7-А,8-А класів підготували випуск святкових стіннівок.

8. Учні початкової ланки взяли участь у конкурсі малюнків «Ми козацького роду».

9. 13.10. пройшли онлайн - класні години, присвячені святу Дню захисників і захисниць України. Під час проведення заходів в режимі онлайн вчителі використовували методичні рекомендації Дон ІППО.

10. Для учнів молодшої школи на шкільному сайті виставлені посилання для проходження онлайн- вікторин до Дня козацтва.

Comments


bottom of page