top of page

День вишиванки в Лиманському ліцеї №4


Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України. Одягнена вишиванка 16 травня – символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.

Спеціальних заходів на День вишиванки не існує. Однак щороку в Україні проводять особливий флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі. В мирні часи в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. На жаль, під час війни проводити масові заходи заборонено. Однак кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.

До слова, найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зафіксована у День Незалежності в 2011 році у місті Рівному. На центральному Майдані міста тоді зібралося 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України. Наступний схожий рекорд було встановлено в 2018 році у Волновасі Донецької області, коли біля будівлі райдержадміністрації з нагоди святкування 27-ї річниці Незалежності України було презентовано рекорд України з найбільшої кількості людей у вишиванках на одній локації в зоні Операції об’єднаних сил, де в патріотичному одязі зібралося 5095 осіб і один песик.

В Лиманському ліцеї №4 проведені різноманітні заходи

Національна руханка в вишиванках «Дякуємо ЗСУ» до Міжнародного дня вишиванки

● Години спілкування “А над світом, а над світом, українська вишивка цвіте…”

● Онлайн фотоколаж “Вишиванка - український оберіг”

● Виховний захід “Вишиванка - твій генетичний код”

● Виховний захід “Вишиванка– генетичний код нашої країни”

● Гра “День вишиванки”

● Інтегрований урок української та англійської мови за темою “16 травня - День вишиванки”.

Більше про проведені заходи ви можете побачити в Facebook спільноті закладу

Comments


bottom of page