top of page

Вітаємо з перемогою у конкурсі!

У листопаді 2022 року був оголошений Всеукраїнський конкурс документального аматорського кіно «Українська революція: ретроспективний погляд через 100 років». Метою Конкурсу було громадянське виховання дітей та молоді на прикладах боротьби українського народу за самовизначення, соборність і державність України у період Української революції 1917-1921 рр. та наступні роки української історії. Учасникам було запропоновано дослідити історичні процеси, факти, життя і діяльність історичних постатей, які брали участь у державотворчих процесах, зібрати фото та відеоматеріали, на основі яких створити відеопроєкт за однією з тем:

1.«Українська еміграція після подій революції 1917-1921 рр.»;

2. «Феномен української літератури 20-х років ХХ століття»;

3. «Злет і трагедія українського мистецтва 20-х років»;

4. «Українська економічна думка першої чверті ХХ століття».

Звісно, це загальні напрямки, треба було обрати конкретну тему і розкрити її.

Учениця 8 - А класу Чиріна Дарина створила на конкурс фільм до 125-річчя нашого земляка, Володимира Миколайовича Сосюри. Назвала його “Усім серцем він любив Україну свою”. Ті, хто знайомий з творчістю поета, відомо, що це - трохи перефразований рядок

з його славетної поезії “Любіть Україну”. Зараз цей вірш вивчають у школі, але не всі знають, що за нього автора звинувачували в буржуазному націоналізмі, йому доводилося переробляти його, вносити приміти комуністичного будівництва. Відновили первоначальний текст лише у роки незалежності.

Створенню фільму передувала пошукова робота. Під керівництвом своїх менторів, учительки української мови та літератури Тетяни Володимирівни Дібрової та завідувачки бібліотеки Олени Анатоліївни Піддубної, Дарина вивчала біографічні матеріали, переглядала документальні фільми професійних режисерів про творчість В.М. Сосюри, підібрала ілюстративний матеріал, написала сценарій.

Це було нелегке завдання, адже усе життя талановитого письменника треба було вкласти у п’ятнадцятихвилинний ролик. У ході роботи його довелося дещо скоротити. Але головне прозвучало - те, що Володимир Миколайович був активним учасником української революції: воював в армії УНР, деякий час разом із Нестором Махно. Прозвучали рядки з його творів, присвячених нелегкій долі України. Дарина талановито озвучила свій фільм. Коли слухаєш голос дівчинки, відчувається, що її дуже хвилює те, про що вона розповідає.

Цей ролик демонстрували під час ювілейних заходів до дня народження поета. Він був розміщений на сторінці нашої школи на Фейсбуці.

Як і кожен, хто коли-небудь брав участь у конкурсах, ми звичайно сподівалися на перемогу нашої конкурсантки. Але розуміли, що учасників буде багато, тому були готові просто отримати статус учасника. З нетерпінням після 27 лютого 2023 року, коли мало відбутися засідання журі, чекали результатів на сайті Донецького обласного центру краєзнавства і туризму. Довгий час їх не було. Тим приємніше було отримати на пошту Грамоту за зайняте ІІІ місце на Всеукраїнському рівні.

Посилання на Наказ про підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу документального аматорського кіно: “Українська революція: ретроспективний погляд через 100 років” можна подивитися тут:

А це та сама грамота.

Вітаємо Дарину, нашу юну зірочку! Бажаємо їй подальших творчих успіхів!

І запрошуємо наших учнів активно брати участь у подібних конкурсах у майбутньому. Це дуже цікава, пізнавальна робота, де можна розкрити свій потенціал і досягти успіху.

Comments


bottom of page