top of page

Вшанування пам’яті жертв Голодомору

До Дня пам'яті жертв Голодомору в ліцеї проведено низку заходів

  1. Інформаційна година «Запалімо свічку пам‘яті!» – учні мали змогу дізнатися більше про трагічні події Голодомору, а також вшанувати пам'ять мільйонів невинно загиблих, запаливши свічки пам'яті.

  2. Година пам’яті “Про Голодомор прийдешнім поколінням” – на уроці учні ознайомились з історією Голодомору, його наслідками для України, а також злочинами сталінського тоталітарного режиму, який організував і здійснив цей геноцид, спрямований на знищення українського народу.

  3. Урок-реквієм “Криваві сльози України” – цей урок допоміг поглибити розуміння учнями історії цього геноциду, жорстоких репресій, спричинених політикою радянської влади, а також привернути увагу до важливості збереження історичної пам'яті про ці злочини.

  4. Всеукраїнська акція "Запали свічку пам'яті" – учні нашого ліцею приєдналися до акції, яка об'єднала людей по всій Україні для вшанування пам'яті жертв Голодомору.

  5. Година пам’яті “Україна пам’ятає! 1932-33рр. геноцид українського народу” – учні мали можливість переглянути документальні матеріали та прослухати виступи педагогів, які розповідали про страшні події тих років, про злочини, скоєні радянською владою проти українців, про свідоме винищення цілого народу через голод.

З метою інформування учнів про злочини радянської влади під час Голодомору та їх наслідки для українського суспільства була розповсюджена та розглянута під час заходів Брошура Інституту національної пам'яті «Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні»

Інститут національної пам'яті України підготував брошуру, присвячену Голодомору 1932-1933 років, в якій детально розглядаються основні аспекти цієї трагедії, яка визнана актом геноциду українського народу. Брошура має на меті інформувати громадян, особливо молодь, про злочини радянської влади під час Голодомору та їх наслідки для українського суспільства.

Основні розділи брошури:

  1. Визначення Голодомору як геноциду:

  2. Причини та передумови Голодомору:

  3. Методи та механізми Голодомору:

  4. Масштаби трагедії:

  5. Міжнародне визнання Голодомору:

  6. Збереження пам'яті та виховання молоді:

  7. Практичні кроки для збереження пам'яті:



Komentarze


bottom of page