top of page

Всесвітній день дитячого футболу


Щорічно 19 червня світова спільнота святкує Всесвітній день дитячого футболу (World Children`s Football Day). Винуватцями цього свята є найменші поціновувачі цієї спортивної та командної гри.

Мета свята – поширювати серед молодого населення планети ідею здорового способу життя, прищеплювати любов до спорту.

Діти нашої школи долучились до відзначення цієї дати і взяли участь у турнірах та змаганнях у різних містах України, в тому числі і в Лимані та за кордоном.

Учень 6-А Шульженко Вова

Учень 4 -А класу Портненко Ростислав, м. Дніпро

Учень 4-А класу Сичов Ілля. Німеччина, футбольний клуб Альтенкірхен

А учні 5 -А класу Шилов Петро і Сашко Шилов, 2-А клас влаштували справжній дворовий та ще й братній футбол.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ

ДИТЯЧОГО ФУТБОЛУ?

Ініціаторами створення свята є представники ООН. Всесвітній день дитячого футболу було започатковано з метою залучення дітей та підлітків до спортивних занять. У 2001 році було укладено угоду між Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй – ЮНІСЕФ та Федерацією національних та континентальних футбольних асоціацій (ФІФА). Під час підписання угоди також було створено всесвітній рух «Голосуйте за дітей».

ВИНИКНЕННЯ ФУТБОЛУ

Важко назвати точну дату виникнення однієї з найстаріших спортивних розваг людства. Перші записи про цю гру можна віднайти в документах стародавнього Єгипту та Китаю. Серед них зображення м’ячів та людей з м’ячами.

За словами англійських істориків, захоплення футболом почалося ще від первісних людей. Що цікаво, тоді вони використовували для гри м’ячі із каменю. Достеменно відомо, що ігри з м’ячем практикувалися у Стародавньому Китаї ще в 2000-х роках до нашої ери. На думку китайських імператорів подібні ігри розвивали фізичну силу та готували гравців до ведення військових боїв. Окрім фізичної витривалості гра вимагала інтелектуальних вмінь. Адже для перемоги вимагається припрацювання тактики та дотримування її у ході гри. Китайці шили шкіряні м’ячі, які набивали кінським волосом. Перший надувний м’яч з’явився у 18 столітті.

У результаті археологічних досліджень, що проводилися на території Стародавньої Греції та Риму була виявлена неабияка популярність гри, схожої на футбол. Поступово, у процесі завоювання нових земель, традиція гри у прототипи футболу поширювалася через римлян до німецьких, англійських, французьких земель. У давніх документах засвідчується, що увесь свій вільний час римські легіонери проводили граючи у гарпастум – гру з елементами сучасного футболу.

В Англії наприкінці 13 та на початку 14 століття досить популярною грою був так званий футбол натовпу. Люди гуртувалися на великих міських вулицях та хаотично «ганяли» м’яча. Це призводило до безладдя у містах, що викликало невдоволення королівської влади. У зв’язку з цим в 1314 році вийшов королівський указ, у якому гра в футбол у великих містах заборонялась як «велике зло, що призводить до великого безладу». Попри це популярність цієї гри зростала. У 19 столітті футбол натовпу розподілився на два різновиди. Перший – коли грали руками, сьогодні це сучасний регбі. Та другий різновид – звичайний футбол, коли м’яча треба копати тільки ногами.

У 1904 році на конференції в Парижі була заснована організація ФІФА (Міжнародна федерація футбольних асоціацій). Завдяки цьому згодом гра у футбол увійшла до програми Олімпійських ігор.

РОЗВИТОК ФУТБОЛУ В УКРАЇНІ

Українська асоціація футболу (ФФУ до перейменування) – організація, що відповідає за поширення та розвиток футболу на території нашої держави. У 1991 році ФФУ отримала статус національної асоціації. Український футбол відомий далеко за межами України завдяки гучним досягненням:

1998-1999 - Київське «Динамо» двічі поспіль виходило в плей-офф Ліги чемпіонів.

2006 - Молодіжна збірна України завоювала друге місце на чемпіонаті Європи. А національна збірна досягла чвертьфіналу чемпіонату світу.

2009 - Донецький «Шахтар» здобув Кубок УЄФА.

2015 - «Дніпро» виходить до фіналу Ліги Європи.

УКРАЇНСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ ФУТБОЛ І ДЮФЛ

2001 рік став знаковим в історії українського футболу, оскільки він ознаменувався початком першого чемпіонату дитячо-юнацької ліги ДЮФЛ. Цей турнір – чудовий шанс для дітей, що захоплюються футболом. А для національного футболу – це прекрасна можливість відбору найкращих футболістів ще змалку. Згодом найкращі та найяскравіші члени ДЮФЛ можуть стати справжніми професіоналами.

Сьогодні в Дитячо-юнацькій футбольній лізі проводяться турніри вищої ліги в різних вікових категоріях. Діти віком 14 років займаються у збірних під назвою U-14, 15-ти річні юнаки у U-15, 16-ти та 17-ти річні у U-16 та у U-17 відповідно. Загалом чемпіонат дитячої ліги збирає понад 6 000 учасників віком 14-17 років. Саме від цих дітей залежить, чи буде Україна займати передові позиції футболу у світі.


Футбол - це супер гра!!!

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page