top of page

Бережіть первоцвіти!

Весна! Пора року, яку ми з нетерпінням чекаємо. А найбільше радіємо, коли з-під землі починають виглядати проліски. Перше, що хочеться зробити із цим білосніжним дивом, — підійти і зірвати. Але, коли рука тягнеться за ним, ми навіть не підозрюємо, на яку небезпеку наражаємо природу, бо хочемо вдихнути чарівний аромат і насолодитися прекрасною миттю. Зірвемо ще кілька квіточок — і зберемо букетик, який поставимо у вазу. Мине кілька днів і викинемо його на смітник. То яка з цього користь?

Щороку з середини лютого до кінця травня майже по всіх регіонах України триває масова торгівля рідкісними видами ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин, як підсніжник звичайний, анемона звичайна, конвалія звичайна та інші, призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об'єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини та Угорщини. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів. . Як наслідок – навколо міст в природному середовищі ви вже не знайдете жодних первоцвітів.

З метою охорони ранньоквітучих реліктових і зникаючих рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України, та попередження правопорушень у цій галузі на Україні щорічно запроваджується проведення акції «Проліска».

В рамках проведення цієї природоохоронної акції однією з основних її складових є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів. Крім того, торгівля первоцвітами (як продаж так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших. Активно йде розповсюдження інформаційних матеріалів, листівок, наліпок по місцях продажу ранніх квітів.

І насамкінець, торгівля первоцвітами – це, перш за все, торгівля, яка заохочується виключно попитом. Тому, важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин є відмова від їх купівлі.

Як і в минулі роки наша школа активно долучається до цієї акції. Діти малюють малюнки, газети,плакати, роблять поробки, листівки,буклети у класах проходять виховні години, вчителями проводяться інші види виховної роботи з учнями,а саме: екскурсія екологічною стежиною для учнів початкової ланки,анкетування школярів «Що ти знаєш про первоцвіти?», створення відеороликів «Не зривай,не даруй,не купуй» тощо. Всі еколого-натуралістичні заходи були змістовні,мали природо - охоронній зміст,націлені були на те,щоб усі свідомі громадяни захищали,зберігали неповторну красу природи не тільки для себе,а й для майбутніх поколінь.Останні пости

Дивитися всі

Kommentare


bottom of page